نمایش هولوگرام از طریق موبایل

در لیستی از مواردی که می تواند نزدیک بودن آینده را نشان دهد، هولوگرام هایی است که امروزه بر روی وسایل و اشیای مختلفی همچون پنیر ها وجود دارد. اما توانایی نمایش هولوگرام از طریق موبایل می تواند حس خوبی در فرد ایجاد کند و به اوبگوید که آینده پشت در است.


ساخت هولوگرام شخصی

این نوع هولوگرام های شخصی که به نظر پیچیده می رسد با استفاده از ابزارها و فناوری های ساده ای تشکیل شده اند. شما به یک تلفن همراه، یک چاقوی تیز، نوار چسب و یک قاب سی دی قدیمی به علاوه ی یک قالب کاغذی نیاز دارید. شما می توانید این قالب را چاپ کنید و سپس آن را بر روی قاب سی دی قرار دهید و بر اساس شکل، با استفاده از یک چاقوی تیز آن را برش دهید.

آن را با نوار چسب به شکل یک هرم در آورید و زمانی که آن را روی تلفن همراه خود می گذارید، نتیجه ی حاصل یک هولوگرام از خواننده ی معروف است. شما می توانید از این روش برای تماشای زنده ی فیلم ها و آهنگ های خواننده های مشهوری همچون دیو گان استفاده کنید.

ساخت هولوگرام شخصی

نظریه استانبرگ درباره نمایش هولوگرام از طریق موبایل

الی استانبرگ(Eli Stonberg) از شرکت تولید کننده ی این پروژه می گوید: ” در مورد چرخه ی بازیابی پوشش ها و قالب های قدیمی سی دی و تبدیل آن به یک تجربه ی جالب و خوب از موسیقی یک واقعیت و حرکت سمبولیک وجود دارد.”
تماشای زنده ی فیلم و موسیقی در یک قطعه ی دوبعدی، نمونه ای از تقارن در واقعیت است. در این حالت چهار تصویر با هم و همزمان حرکت می کنند اما به صورت مسطح دیده نمی شود بلکه بیننده یک تصویر دو بعدی را مشاهده خواهد کرد. برای کمک به این فرآیند شرکت ضبط فیلم وموسیقی کلمبیا که کار ساخت و انتشار آلبوم دیو گان را به عهده داشت، یک فیلم آموزشی مرحله به مرحله ایجاد کرده است که به افراد کمک می کند هولوگرام شخصی خود را برای لمس واقعی فیلم ایجاد کنند.


نظریه استانبرگ درباره هولوگرام شخصی

استانبرگ در این باره می گوید: ” این تجربه از موبایل تا تبلت، تلویزیون و حتی دستگاههای بزرگتر نیز قابل مشاهده است و همین مقیاس پذیر بودن برای ما بسیار جالب بود. امیدواریم بتوانیم نصب و راه انداز واقعی به همراه آن داشته باشیم.

ما می توانیم حتی نسخه ی کوچکتر از این هرم را برای ساعت های هوشمند نیز بسازیم.”
این موضوع نشان می دهد که آینده نزدیک است و البته اینکار توسط یک روبات پیشخدمت و یا یک اسکلت نشان داده نشده است. بلکه استفاده از فناوری هولوگرام است که کاربرد آن در منزل می تواند ایده ی خوبی باشد.

هولوگرام شخصی

تبدیل موبایل به پروژکتور هولوگرام سه بعدی

با استفاده از این روش نمایش هولوگرام از طریق موبایل می توانید موبایل خود را به یک پروژکتور هولوگرام سه بعدی تبدیل کنید. این آموزش برای افرادی که دوست دارند خلاق باشند بسیار جالب و جذاب خواهد بود. زمانی که شما این اختراع کوچک را با ویدئوی ساخت هولوگرام مقایسه می کنید، خواهید فهمید که این دستگاه می تواند تصاویر شناور سه بعدی ایجاد کند.

هولوگرام انتقالی

مقاله زیر را حتما بخوانید:


مواد لازم برای نمایش هولوگرام از طریق موبایل

چیزی که شما برای ساخت این دستگاه کوچک اما خلاقانه نیاز دارید شامل موارد زیر است :

 • یک عدد قاب سی دی قدیمی
 • یک چاقوی بسیار تیز
 • نوار چسب
 • یک خودکار
 • یک خط کش
 • کاغذ نقشه کشی یا کاغذ شطرنجی
نمایش هولوگرام از طریق موبایل

اگرچه تصاویر حاصل از این دستگاه به نظر سه بعدی می رسد اما هنوز اینها تصاویری دو بعدی هستند که از قاب سی دی عبور کرده و یک خیال و توهم از تصویر سه بعدی را ایجاد میکنند. هولوگرام های واقعی با پرتو های تقسیم شده ایجاد می شوند و یک شی سه بعدی واقعی را ایجاد می‌نمایند. برای من خلاق بودن و ساخت چیزهای تازه به دست خودم همیشه جذاب بوده است.

فکر میکنم استفاده از ذهن به صورتی که بتواند آن را برای ایجاد روشهای جدید به چالش بکشد بسیار مهم است. ذهن انسان می تواند همیشه به دنبال روشهای جدید برای خلق چیزهای جدید باشد. اینکه انسان افکار و رویاهای بزرگ داشته باشد اصلا بد نیست. شما می توانید با انجام این پروژه خلاقیت خود را انعطاف پذیر کنید.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
 1. لیلا احمدی گفت :

  من این هولوگرام برای دخترم درست کردم هم خیلی آسون بود هم خیلی بانمک با دیدنشون کلی ذوق کرد. حتما درست کنید

  11 خرداد 1400 - 11:29 ق.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.