کاغذ ضد کپی

کاغذ ضد کپی

کلاهبرداری از اسناد یک مشکل بزرگ است که هر روز شاهد افزایش آن هستیم و تاثیر آن را بر موسسات و مشاغل مختلف مشاهده می کنیم. نتیجه این کلاهبرداری ها تنها ضرر مالی نیست بلکه به اعتبار و عملکرد سازمان ها نیز آسیب می رساند.
استفاده از کاغذ ضد کپی یکی از راهکارهای جلوگیری از جعل و تقلب است و به نحوی جعل اسناد را دشوارتر می‌کند. همچنین تشخیص اصل آن از کپی، فکس و یا اسکن شده‌ی سند بسیار سریع و راحت صورت می گیرد. نحوه ی ساخت کاغذهای ضد کپی به این صورت است که این کاغذ ها با توجه به ویژگی های دستگاه های تکرارکننده مثل ماشین های فتوکپی، فکس و اسکنرها طراحی می شوند.
این کاغذ ها عمدتاً برای اسناد مهمی که نباید انتشار،تاکثیر و یا تغییر پیدا کنند استفاده می شود و از ویژگی های پنهان و آشکار برای واکنش در برابر دستکاری و انتشار استفاده می کنند.

در ادامه با چند نمونه از کاغذ های ضد کپی بیشتر آشنا خواهیم شد:


انواع کاغذ ضد کپی


1.کاغذ ضد کپی با علامت یا نوشته VOIDیا COPY

کاغذ ضد کپی با نوشته های مخفی به صورت تصویر پنهان روی کاغذ کد گذاری می شوند. با تابش نور دستگاه های کپی این نوشته ها ظاهر شده و خروجی آن یک کاغذ است که، نوشته های محرمانه زیر عبارت های امنیتی ظاهر شده مخفی است و قابلیت خواندن آن وجود ندارد.

کاغذ ضد کپی

2.فتوکرومیک

این مواد در تابش نور، رنگشان تغییر میکند باید توجه داشت که این تغییر رنگ برگشت پذیر است. کاغذ توسط مواد شیمیایی فتوکرومیک پوشش رنگی و یا بی رنگ پوشش داده می شود.

3.فلورسنت

این کاغذها دارای فیبر های فلورسنت است و نحوه تولیدشان به این صورت است که در حین تابش دستگاه طول موج ماده فلورسنت پراکنده می شود.

انواع کاغذ ضد کپی

4.کاغذ ضد کپی و ضدجعل

در این روش کاغذ با ماده ای با ضخامت کم و قدرت انتشار بالا پوشانده می شود این مواد کنتراست و اختلاف را در تصویر کاهش می دهد و دستگاه قابل خواندن اطلاعات نخواهد بود.

5.پولاریزه

سطح کاغذ توسط فیلم پولاریزه ای از Dyeهایی که در زوایای مختلف تغییر رنگ می دهند پوشانده می شود. این لایه کنتراست تصویر را حین کپی کاهش می دهد و خروجی سیاه خواهد بود.

6.شب تابی

عملکرد این کاغذ ها به گونه ایست که در حین فرایند کپی سفید می شود و پس از خروج از دستگاه به حالت اولیه خود باز میگردد.

7.ترموکرومیک

کاغذ به وسیله‌ی ماده بی‌رنگ ترموکرومیک پوشش داده می شود و اختلاف بین متن و کاغذ را در فرایند کپی حذف می کند و دستگاه توانایی تشخیص متن را نخواهد داشت.

شرکت ایران هولوگرام با استفاده از دانش روز دنیا و همسو با پیشرفت صنعت هولوگرام اقدام به تولید انواع برچسب هولوگرام، برچسب امنیتی و کاغذهای ضد کپی نموده است .این شرکت با به کارگیری تیم متخصص و فنی قادر به طراحی و تولید انواع برچسب ها با امکان درج تمامی ویژگیهای امنیتی آشکار و پنهان بوده و قادر به رفع نیاز مشتریان است . با مراجعه به سایت هولوگرام ایرانیان درباره ما بیشتر بدانید.

سوال های رایج در مورد کاغذ ضدکپی:

1.کاغذ ضد کپی چگونه مانع جعل اسناد و کپی برداری می شود؟

کاغذ با ماده ای با پوشانده می شود که اختلاف را در تصویر کاهش می دهد و دستگاه قابل خواندن اطلاعات نخواهد بود.

2. پولاریزه چگونه مانع جعل اسناد و کپی برداری می شود؟

سطح کاغذ توسط فیلم پولاریزه پوشانده می شود. این لایه کنتراست تصویر را حین کپی کاهش می دهد و خروجی سیاه خواهد بود.

3.کاغذ ضدکپی شب تابی چگونه مانع جعل اسناد و کپی برداری می شود؟

عملکرد این کاغذ ها به گونه ایست که در حین فرایند کپی سفید می شود و پس از خروج از دستگاه به حالت اولیه خود باز میگردد.