کاغذ ضد کپی

کاغذ ضد کپی

کاغذ ضد کپی چیست؟

استفاده از کاغذ ضد کپی یکی از راهکار های جلوگیری از جعل و تقلب می باشد و به نحوی جعل اسناد اصلی را دشوارتر می‌کند و تشخیص آن از کپی، فکس و یا اسکن شده‌ی سند بسیار سریع و راحت است. نحوه ساخت کاغذهای ضد کپی به این صورت می باشد که این کاغذ ها با توجه به ویژگی های دستگاه های تکرارکننده مثل ماشین های فتوکپی، فکس و اسکنرها طراحی می شوند.

انواع کاغذ های ضدکپی

کاغذ ضد کپی با علامت یا نوشته VOIDیا COPY

این دو کلمه و یا هر رمز دیگری به صورت تصویر پنهان روی کاغد کدگذاری می شوند و با تابش نور و رزولوشن محدود انواع دستگاه های کپی نمایان می شود.

فتوکرومیک

این مواد در تابش نور، رنگشان تغییر میکندباید توجه داشت که این تغییر رنگ برگشت پذیر می باشد.. کاغذ توسط مواد شیمیایی فتوکرومیک پوشش رنگی و یا بی رنگ پوشش داده می شود.

فلورسنت

این کاغذها دارای فیبر های فلورسنت می باشند و نحوه تولیدشان به این صورت می باشد که در حین تابش دستگاه طول موج ماده فلورسنت پراکنده می شود.

انواع کاغذ های ضدکپی
کاغذ ضد کپی

کاغذ ضد کپی و ضدجعل

در این روش کاغذ با ماده ای با ضخامت کم و قدرت انتشار بالا پوشانده می شود این مواد کنتراست و اختلاف را در تصویر کاهش می دهد و دستگاه قابل خواندن اطلاعات نخواهد بود.

پولاریزه

سطح کاغذ توسط فیلم پولاریزه ای از Dyeهایی که در زوایای مختلف تغییر رنگ می دهند پوشانده می شود. این لایه کنتراست تصویر را حین کپی کاهش می دهد و خروجی سیاه خواهد بود.

شب تابی

عملکرد این کاغذ ها به گونه ایست که در حین فرایند کپی سفید می شود و پس از خروج از دستگاه به حالت اولیه خود باز میگردد.

ترموکرومیک

کاغذ به وسیله‌ی ماده بی‌رنگ ترموکرومیک پوشش داده می شود و اختلاف بین متن و کاغذ را در فرایند کپی حذف می کند و دستگاه توانایی تشخیص متن را نخواهد داشت.

شرکت ایران هولوگرام با استفاده از دانش روز دنیا و همسو با پیشرفت صنعت هولوگرام اقدام به تولید انواع برچسب هولوگرام، برچسب امنیتی نموده است .این شرکت با به کارگیری تیم متخصص و فنی قادر به طراحی و تولید انواع برچسبها با امکان درج تمامی ویژگیهای امنیتی آشکار و پنهان بوده و قادر به رفع نیاز مشتریان می باشد . با مراجعه به سایت هولوگرام ایرانیان درباره ما بیشتر بدانید .