هولوگرام های فوق باریک

هولوگرام ها تصاویر سه بعدی هستند که عمیق به نظر می رسند. این تصاویر روی هم قرار گیری سطوح دو بعدی است که تصاویر دقیق سه بعدی کاملا دقیق از شی واقعی را نشان می دهد. هنگامی که این هولوگرام در معرض نور قرار می گیرند تصاویر متعدد از زوایای متعدد حاصل می شود.
هولوگرام بر روی سطوح منحنی نقره ای فوق باریک که برای انتشار نور ساخته می شوند، چاپ می شوند. هنگامی که امواج به سطوح نقره ای برخورد می کند بازتاب حاصل از آن به درون رنگ های مجزا منعکس می گردد و مجموعه ای از تصاویر که از ترکیب رنگ ها که تصویر را از جسم واقعی حاصل می گردد را به وجود می آورد. بنابراین تصاویر سه بعدی که به هولوگرام شناخته شده اند، به وجود می آید که الگوهای تداخلی میان دو تصویر را شامل می شود.


برچسب هولوگرامی فوق باریک

برچسب های هولوگرامی خصوصیت های امنیتی بسیاری همانند جلوه های ویژه ی دو بعدی، متحرک سازی دو بعدی، متحرک سازی سه بعدی، هولوگرام ها با رنگ حقیقی، پیش زمینه، میان زمینه، استریوگرام سه بعدی، جلوه های پشتک وارو flip flop، متن های نهفته، تصاویر موازی، جلوه های ماتریس نقطه ای، تصاویر CLRH، تصاویر متحرک، جلوه هایی با شیب یکنواخت، تصاویر نهفته، نانو متن ها جلوه های E-Beam، جلوه های متون سفید و بسیاری دیگر را دارند. هر یک از این انواع به چهار دسته تقسیم می شوند.

مزیت هولوگرام های فوق باریک

  • غیر قابل جعل شدن
  • مقرون به صرفه
  • سود بالا
  • قابل قبول ازلحاظ جهانی
  • ۱۰۰درصد غیر قابل نفوذ
  • در دسترس در تمامی اشکال، ابعاد و سایز
  • متناسب با خواسته ی مشتریان
  • جلب اعتماد مشتریان
هولوگرام های فوق باریک

کاربرد هولوگرام های فوق باریک

دانشمندان در تکرار آخرین تکنولوژی هولوگرافی باریک ترین مواد هولوگرافی جهان را تولید کرده اند. این نمونه ها هزار برابر از موی انسان باریک تر است و به میزانی باریک است که در ابزارهای روزانه همانند گوشی های هوشمند، صفحات نمایشگر کامپیوترها و تلویزیون به کار گرفته می شود.
دانشمندان وعده ی پیوند هولوگرام ها را به زندگی روزانه

را سال ها پیش داده اند و اکنون آن را به عنوان فسمتی از زندگی روزانه ی خویش داریم. این بدان معناست که به راحتی می توانیم هولوگرام ها را لمس کنیم و یا با آن ها در ارتباط باشیم و به آسانی بر روی گوشی های همراه که از مواد بسیار ساده ساخته شده است قرار می گیرند.


کوچک سازی تکنولوژی هولوگرافی

تا به حال دانشمندان تلاش های بسیاری در صدد کوچک سازی تکنولوژی هولوگرافی داشته اند تا به آسانی در درون بسیاری از وسایل شخصی روزانه جایگذاری شوند.

مین گو پژوهشگر استرالیایی گفت :”هولوگرام های ساخته ی کامپیوترهای معمول برای ابزارهای الکترونیکی بسیار بزرگ هستند اما هولوگرام های فوق باریک بر این مسئله (سایز)غلبه می کنند. در ابزار های هولوگرافی نرمال نور می بایست طوری مورد استفاده قرار گیرد تا تصویر شی سه بعدی حاصل گردد. تا به حال مواد به کار برده شده برای ساخت هولوگرام ها می بایست همانند امواج نوری ضخیم باشند.

گو و هم تیمی هایش موفق شدند محدودیت های رایج مبنی بر ضخامت را با استفاده از مواد کم نظیر شناخته شده با عنوان مواد عایق توپولوژی برطرف سازند.

یک عایق توپولوژی یک ماده ی کوانتوم با مشخصه های خاص می باشد که دارای نشان انکساری کم بر روی صفحه می باشد ولی یک نشان فوق انکساری در قسمت های میانی دارد . این گروه مواد کوانتوم را با کشت یک نوار بیست و پنج نانو متری آنتیمون تلورید بر روی یک سطح سیلیکون ویفری به وجود آوردند. این سطح فوق انکساری سبب انتشار نور به قسمت های درونی لایه ی آنتیمون تلورید می گردد.

هولوگرام های فوق باریک
هولوگرام دو بعدی

مقاله زیر را حتما بخوانید:


تولید انبوه هولوگرام های فوق باریک با نانو

گو می گوید :”نانو هولوگرام با استفاده از سیستم های نگارشی لیزری سریع و ساده برای تولید انبوه و استفاده در حجم های بالا نیز مورد استفاده قرار می گیرند.”
محققان دیگری که در این پژوهش شرکت داشتند گفتند گام بعد تحقیقاتی در این عرصه گسترش فیلم های باریک سخت است که در درون صفحات ال سی دی برای نمایش های هولوگرافی سه بعدی قرار می گیرند.اما برای وقوع چنین امری اندازه ی سلول های تصویری می بایست ده برابر کوچک تر باشند.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.