انواع برچسب هولوگرام

استفاده از انواع برچسب هولوگرام یکی از روش های حفظ امنیت است که از جعل جلوگیری می کند. یکی از نیازمندی های افرادی که دارنده تجهیزات گران قیمت هستند وجود هولوگرام می باشد و همچنین برای دولت و سازمان ها جهت حفظ محصولات و دارایی شان به کار می رود. در ادامه با چند مورد از این برچسب ها آشنا می شویم.


انواع برچسب هولوگرام ضد سرقت

ویژگی هولوگرام ضد سرقت غیر قابل انتقال بودن آن است و از آنجائی که تلاش برای برداشتن آن از روی سطح چسبانده شده تقریبا” غیر ممکن بوده و باعث تخریب آن میگردد، یکی از رایج ترین و پرکاربردترین انواع هولوگرام می باشد. ایران هولوگرام قادر است به تناسب نیاز شما مشتریان عزیز تولید برچسب امنیتی را در سطوح مختلف امنیتی و با ویژگیهای متفاوت بصورت رول و یا برگ ارائه نماید .


انواع برچسب هولوگرام عادی

این برچسب از انواع هولوگرام های سرد بوده بنابراین به عنوان یک محصول متداول و پرکاربرد می باشد که پس از برداشتن از روی سطح تخریب نمی شود ولی در تمامی سطوح امنیتی قابل ارائه میباشد.

این نوع هولوگرام برای محصولاتی توصیه می شود که تخریب شوندگی برچسب هولوگرام برای آنان اهمیت ویژه ای ندارد. ویژگی بارز این نوع برچسب سهولت کاربرد و قیمت مناسب آن در تیراژهای انبوه می باشد.

برچسب هولوگرام

برچسب هولوگرام رنگی

معمولا” رنگ فویل مورد استفاده در هولوگرام ها نقره ای است. این رنگ شباهت زیادی به رنگ کاغذ سفید در فرآیند چاپ دارد بنابراین درخشش طرح هولوگرام در فویل متالیزه نقره ای در مقایسه با رنگهای دیگر بالاتر می باشد، اما در صورتیکه به هر دلیل نیازمند استفاده از فویلهای رنگی مثل طلائی، مسی، آبی، قرمز، مشکی، سبز و … میباشید، ما امکان تولید انواع هولوگرام ها با استفاده از زیر لایه های ( فویلهای متالیزه) رنگی را داریم.

رنگ های تراشه برچسب های هولوگرامی

بسیاری از تولید کنندگان برچسب های هولوگرام رنگ های تراشه محدودی را انتخاب میکنند. به طور معمول این رنگ ها، رنگ های استاندارد نقره ای، طلایی و مسی است. این امر میتواند بسیار محدود کننده باشد و در برخی موارد میتواند مانع از تولید یک برچسب مطلوب هولوگرام رنگی شود.

تراشه هولوگرام را میتوان در رنگ های مختلف ارائه کرد. این ویژگی به مشتریان این امکان را میدهد تا رنگ های تراشه را متناسب با رنگ بسته بندی شان، رنگ برندشان، محصولات یا به راحتی به منظور افزایش دید و امنیت برچسب های هولوگرامی مطابقت دهند .تراشه ها دارای درخششی فلزی و نوعی درخشنگی خاص هستند که بر روی صحنه نمایش تکرار نمیشود.

برچسب امنیتی هولوگرام

برچسب هولوگرام شفاف

در صورتیکه نیازمند پوشش اطلاعات توسط هولوگرام باشید به گونه ای که اطلاعات مندرج در زیر هولوگرام نیز قابل رویت باشد، استفاده از برچسب هولوگرام شفاف پیشنهاد میگردد. این برچسب ضمن دارابودن تمامی ویژگیهای امنیتی میتواند بصورت شفاف یا نیمه شفاف استفاده شود. ضمنا” نوع چاپ گرم (Hot stamp ) آن به گونه ای است که به هیچ عنوان کندن آن از روی سطح الصاق شده مقدور نمی باشد. پوشش امضاء، مهر، اطلاعات پرسنلی، اعداد، حروف و یا هرگونه اطلاعات مهم مندرج در اسنادی مثل چک، اعتبار نامه ها، اسناد دولتی، کارتهای پرسنلی، پایان نامه های تحصیلی و غیره از موارد کاربرد برچسبهای هولوگرام شفاف میباشد


برچسب هولوگرام چاپ گرم

ویژگی بارز برچسب چاپ گرم در این است که پس از چسبیدن روی سطح مورد نظر دیگر قابل برداشتن مجدد نیست، به همین دلیل جهت الصاق برچسب هولوگرام چاپ گرم می بایست از دستگاههای ویژه ای استفاده نمود. ذکر این نکته ضروری است که امکان درج المانهای مختلف امنیتی و استفاده از فویلهای رنگی و شفاف در این نوع برچسب مقدور بوده که تلفیق موارد فوق می تواند این برچسب را در سطوح بالای امنیتی معرفی نماید. ما قادر به ارائه برچسب هولوگرام چاپ گرم ( Hot stamp) بصورت رول تا عرض ۸ میلی متر و حتی الصاق آن بر روی زیر لایه های مختلف می باشیم.


برچسب هولوگرام اسکرچ

این نوع برچسب هولوگرام ضمن برخورداری از تمامی قابلیتهای یک هولوگرام میتواند شامل ویژگی پوشش موقت اطلاعات باشد. موارد استفاده آن در کارتهای تلفن، اینترنت، کارتهای اعتباری و … می باشد، بدین ترتیب به سادگی با خراشیدن روکش فیلم می توان به اطلاعات مندرج در زیر برچسب هولوگرام اسکرچ دست پیدا کرد.


برچسب هولوگرام های تلفیقی

این نوع برچسب، تلفیقی از یک نوار باریک هولوگرام با مواد مختلفی مثل کاغذ، انواع پلیمر، آلومینیوم و … میباشد و ویژگی آن داشتن خواص چاپ و هولوگرام بصورت ترکیبی است که نمونه های معمول آن شامل Holo paper ،Holo cap ،Holo shrink label می باشد. بعنوان نمونه Holo paper عبارت است از برچسبهای کاغذی چاپ شده ای که شامل یک نوار باریک هولوگرام می باشد. از آنجائی که این محصول بصورت تلفیقی بوده می تواند از تنوع بسیار بالاو امنیت مطلوبی برخوردار باشد. یکی از بزرگترین مصرف کنندگان این نوع محصول صنایع داروئی و دخانیات می باشند.
نوار هولوگرام جهت بسته بندی کالا (پلمپ بسته بندی)این نوع هولوگرام به صورت نوار در عرض های مختلف جهت پلمپ بسته بندی کالا به کار می رود. در این حالت نوار هولوگرام به هنگام جداسازی از روی سطح بسته بندی تخریب گردیده و پلمپ ابطال می گردد.

برچسب هولوگرام

برچسب هولوگرام با طرح های عمومی

ویژگی استفاده از هولوگرام با طرحهای عمومی ( General patern ) قیمت مناسب آن می باشد. این نوع هولوگرام میتواند در رنگهای مختلف و اشکال متفاوت و با استفاده از عناصر تولیدی دیگر مثل شماره سریال و غیره تولید گردد. این نوع برچسب جهت سفارشات محدود و در مواردی که سطح امنیتی بالاو امنیت مطلوبی مورد نیاز نمی باشد کاربرد دارد.


 برچسب هولوگرام یو وی

فیلم مربوط به هولوگرام های UV، در این نوع هولوگرام رمز و تصویر نامرئی در برچسب با استفاده از نور UV قابل رویت است.


انواع برچسب هولوگرام VOID

برچسب VOID در بحث گارانتی استفاده دارند از نظر کشیدگی مقاومت بالا و حرارتی تا ۸۰ درجه سانتیگراد را تحمل میکنند و در چند نوع میباشد.

زرد : این نوع برچسب علاوه بر اینکه کلمه Void روی محصول باقی میماند، مقداری از لیبل نیز به صورت لایه، لایه روی محصول باقی میماند.
نقره ای: این نوع برچسب ها وقتی به محصول چسبانده میشوند، زمان جدا شدن، کلمه VOID بصورت انگلیسی روی محصول باقی میماند و لیبل غیر قابل استفاده مجدد میگردد.

قرمز : این نوع برچسب علاوه بر اینکه کلمه Void روی محصول باقی میماند، مقداری از لیبل نیز به صورت لایه، لایه روی محصول باقی میماند.
شطرنجی: این نوع VOID هنگامی که به محصول چسبانده میشود، زمان جدا شدن، لیبل به صورت شطرنجی جدا شده و قسمتی از لیبل روی محصول باقی میماند و برچسب غیر قابل استفاده ی مجدد میگردد.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.