ویژگی هولوگرام TVS و امنیت در هولوگرام

وجود قابلیت هولوگرام TVS در این هولوگرام باعث بالا بردن توانایی ضد جعل آن شده است. (مدل TVS جدیدترین مدل هولوگرام)

قابلیت هولوگرام TVS

ویژگی هولوگرام TVS به شرح زیر است:

  1. وجود برش های امنیتی در این برچسب یکی دیگر از خصوصیات ضد جعل آن است.
  2. ضخامت این مدل ۵۰ میکرون یعنی دو برابر ضخامت تمامی هولوگرام های معمولی می باشد.
  3. در این برچسب امکان داشتن قابلیت مانند مدل VOID نیز وجود دارد و مزیت آن نسبت به مدل های مشابه این است که می توان قالب اختصاص تعیین نمود.
    • منظور از قالب اختصاص این است که می توان هر نوشته و یا طرحی را به جای نوشته VOID قرارداده که انحصارا” متعلق به سفارش دهنده خواهد بود.
  4. چسبندگی بسیار قوی این مدل در کنار ضخامت قابل لمس، همراه با قالب اختصاصی VOID، برش امنیتی و چاپ بر روی آن، مطمئن ترین برچسب برای جلوگیری از تقلب و پلمپ بسته بندی های مختلف را بوجود آورده است.
قابلیت هولوگرام TVS

هولوگرام TVS

امروزه مطمئن ترین و ارزان ترین راه حل برای جلوگیری از جعل ، تقلب و سرقت و نشان دهنده اصل بودن کالا ، حافظ اعتبار اسناد و محصولات و رواج دهنده علامت تجاری آن در تمامی کشورهای پیشرفته استفاده از برچسب امنیتی هولوگرام است زیرا این برچسب بعد از تولید به هیچ وجه در هیچ جای دنیا قابل کپی برداری و تکثیر مجدد نمی‌باشد.

همچنین تولید هولوگرام نوعی استاندارد محسوب گردیده و به مانند ISO و سایر استاندارد ها نشان دهنده کیفیت مطلوب و مرغوبیت کالاست .همچنین جلوه زیبای آن باعث شده است که برخی از تولید کنندگان صرفاً جهت افزایش جاذبه های ظاهری و بصری کالا از این برچسب استفاده نمایند .


بالا رفتن ضریب امنیتی اسناد

اطلاعات متغیر شامل شماره سریال ها و انواع کد ها هستند که به منظور رهگیری و بالا رفتن ضریب امنیتی اسناد، به آن ها اضافه می شوند. گرچه خود هولوگرام یک المان امنیتی محسوب می شود ولی استفاده از اطلاعات متغیر به بالارفتن ایمنی آن و رهگیری آن کمک به سزایی می کند.

 بالا رفتن ضریب امنیتی اسناد

مرکب های مغناطیسی

اطلاعات متغیر را معمولا با مرکب های مغناطیسی( MICR) چاپ می کنند که Machine-Readable هستند و پس از چاپ قابلیت پیگیری و رهگیری دارند. چاپ اعداد و ارقام و حروف شماره سریال ها توسط ماشین های شماره زن (Numerator) ها انجام می شودکه به صورت مکانیکی و الکترومکانیکی (و به طور خاص در هولوگرام ها به صورت لیبل پرینت ThermalTransfer و لیزری)هستند و چاپ انواع کدها (کدهای یک بعدی، دوبعدی) توسط پرینتر های دیجیتال مغناطیسی صورت می گیرد.

الگوهاي گيلوش

الگوهاي گيلوش، الگوهاي دكوراتيو و تزئيني هستند كه شامل تكرار بافت خيلي دقيق و عالي خطوط است كه عموما دايره وار و بيضي شكل هستند.

ویژگی های الگوهاي گيلوش

اين الگو ها داراي ساختار عالي و بدون نقص هستند كه تنها در فرايند چاپي خاص و با ماشين هاي چاپي دقيق  توليد مي شوند. و طراحي آن با نرم افزار هاي توليد طرح هاي امنيتي صورت مي گيرد. بنابراين نه تنها بازتوليد طرح آن ها بسيار سخت تقريبا غيرممكن است؛ بلكه كپي و اسكن كردن آن ها نتيجه اي در بر نخواهد داشت. علاوه بر اين ماشين چاپي كه بتواند اين طرح ها را چاپ كند دردسترس عموم قرار ندارد.

در هولوگرام ها از الگوي گيلوش به عنوان زيرلايه تصاوير و حاشيه هاي ليبل، به عنوان يك عنصر امنيتي تزئيني استفاده مي شود.

تکنولوژی کد QR

مقاله زیر را حتما بخوانید:


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.