تکنولوژی کد QR

با پیشرفت تکنولوژی، نحوه تعامل انسان ها با دنیا نیز دستخوش تغییر شده است. زمانی که صحبت از بازاریابی و تبلیغات به میان می اید این مطلب اهمیت ویژه ای به خود میگیرد. با هر پیشرفتی که در فناوری رخ می دهد، فرصت و مجال بیشتری برای تعامل با مشتریان احتمالی فراهم می شود. تجارت، آموزش و حتی دنیای هنر باید خود را با پیشرفت های موجود همگام سازند تا بتوانند تا حد امکان مشتریان بیشتری بیابند. یک روش برای انجام اینکار استفاده از کد QR است که می تواند روشی که مشتریان با کسب وکار موجود تعامل دارند را به طور کلی تغییر دهد.


 کد کیو آر یا سه بعدی چیست؟

کدهای QR که با عنوان کدهای پاسخ سریع نیز شناخته شده اند، به افراد این امکان را میدهد که به کمک دستگاه های موبایلی اطلاعات بیشتری را در مورد یک موضوع به دست آورند. کدهای QR هولوگرام در برگیرنده اطلاعاتی هستند که به هنگام اسکن شدن در اختیار افراد قرار می گیرند. با استفاده از این کدها مشتریان میتوانند طیف وسیعی از اطلاعات مرتبط با خدمات یا محصولات خاص را دریافت کنند. این موضوع ممکن است در برگیرنده مواردی همچون لینک به سایت، منوی رستوران، فیلم ویدئویی و اطلاعات دیگری باشد که می تواند بر روی انتخاب و خرید افراد تاثیر بگذارد. تطبیق پذیری اطلاعات ارائه شده توسط کدهای QR فراتر از بارکدهای استاندارد است که تنها قادرند طیف کوچکی از اطلاعات را در اختیار افراد بگذارند.در مقابل، کدهای QR قادرند اطلاعات بیشتری در خود داشته باشند. همین امر باعث شده است این کدها برای اهداف بازاریابی عالی باشند.

کد QR

کاربرد کد QR، فراتر از کاربردهای معمولی

کد QR کاربردهای دیگری نیز دارند. افراد مختلفی از صنایع گو ناگون از کدهای QR برای تغییر روش تعامل افراد با کسب وکار خود استفاده می کنند . یکی از این نمونه ها رستورانی است که از کد های QR به جای گارسون ها استفاده می کند. هر میزی با کدی مجهز شده است که می تواند منوی رستوران را در اختیار مشتریان قرار دهد. مشتریان می توانند غذای مورد علاقه خود را انتخاب کنند. این انتخاب به آشپزخانه رستوران منتقل می شود. کاربرد خلاقانه دیگری که در حوزه کدهای QR وجود دارد بطری های QR است.

 کد سه بعدی

یک شرکت تولید کننده نوشیدنی های مختلف، این کدها را بر روی بطری نوشیدنی قرار داده است تا فروش را بیشتر کند. کدهای QR در صنایع پوشاک نیز به کار می رود. از این کدها می توان برای مقاصد آموزشی هم استفاده کرد. برای اینکه دانش آموزان در فرایندهای آموزشی درگیر شوند، برخی از مدارس از کدهای QR در درس های خود استفاده می کنند. این کدها کاربردهایی در کلاس ها دارد. 

با همگام شدن با فناوری های روز دنیا، مدارس می توانند جذابیت بیشتری برای دانش آموزان خود ایجاد کنند و آن ها را به مدرسه علاقه مند سازند. بیشتر موزه ها مزایای استفاده از کدهای QR را دریافته اند. اطلاعات مرتبط در مورد اثر هنری یا هنرمند موجود می تواند در اختیار افراد قرار گیرد و تجربه بهتری نسبت به موزه های سنتی ایجاد کند.همانطور که از نمونه های بالا بر می اید، کد QR کاربردهای متنوعی برای مشتریان و کسب وکارها دارند. از طریق این فناوری، مشتریان می توانند اطلاعات بیشتری کسب کنند و صاحبان کسب وکارها قادرند با مشتریان خود به شیوه متفاوتی تعامل داشته باشند. در آینده شاهد پیشرفت های بیشتری در این حوزه خواهیم بود.

عملکردكارت های هوشمند

مقاله زیر را حتما بخوانید:


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.