هولوگرام کارت پی وی سی

هولوگرام کارت پی وی سی

اگر در جستجوی یافتن بهترین راه برای افزایش امنیت کارتتان هستید، هولوگرام ها بهترین گزینه هستند اما یکپارچه سازی هولوگرام بر روی کارت های اعتباری به آسانی ایجاد یک طرح نرم افزاری وافزودن یک تصویر هولوگرافی به کارت نیست. هیچ از یک چاپگرهای کارت های اعتباری که در فروشگاه ها به فروش می رسند قابلیت چاپ هولوگرام ها را ندارند. چرا؟ به نظر شما علت چیست؟ دریک پاسخ کوتاه به این سوال می توان گفت هنوز از لحاظ فنی چنین چیزی امکان پذیر نیست. هولوگرام ها تصاویر سه بعدی هستند و تمامی دستگاه های چاپگر قابلیت چاپ تصاویر دو بعدی را دارند. با وجود این محدودیت های فنی صنعت کارت اعتباری و کارت پی وی سی راه حل های هوشمندانه ای برای برطرف سازی این محدویت ارائه داده است. یکی از راه حل ها پوشش و چند لایی کردن هولوگرافیک کارت مورد نظر است.

هولوگرام کارت پی وی سی

چاپ هولوگرام کارت پی وی سی

کارت پی وی سی از جنس پلاستیک بوده که در سایز استاندارد ۸۶*۵۴ میلی‌متر (مشابه کارت‌های بانکی) ارائه می‌شود. امروزه در سرتاسر دنیا از این نوع کارت در موارد مختلف همچون کارت شناسایی و پرسنلی، کارت بانکی، کارت اعتباری، کارت دانشجویی، کارت خرید و فروشگاهی و… استفاده می‌شود. کارت پی وی سی در انواع مختلف نظیر ساده، مغناطیسی و هوشمند (بدون تماس) قابل ارائه بوده و امکان صدور و چاپ این کارت‌ها به صورت رنگی و تک‌رنگ با در نظر گرفتن موارد امنیتی مانند هولوگرام، مهر و نشان طلاکوب و بارکد میسر می‌باشد. سیستم چاپ کارت شناسایی امکان چاپ بر روی انواع کارت پی وی سی و یا کارت هوشمند را فراهم می‌نماید. امکان کدگذاری کارتها توسط این سیستم امنیت بالایی را جهت عدم سوء استفاده های احتمالی بوجود می‌آورد.


ساخت لایه های هولوگرافی

ساخت لایه های هولوگرافی یک فرآیند سخت و بسیار پیچیده است که مهارت و تجهیزات خاصی را طلب می کند. به همین دلیل هولوگرام های سفارشی معمولا گران قیمت هستند و قیمت هر سفارش در حدود ده هزار دلار است که فرآیند تولید آن در حدود هفته ها طول می کشد. خوشبختانه جایگزین هایی از لحاظ قیمت مناسب تر نیز وجود دارد. یکی از رایج ترین راه ها برای افزودن هولوگرام ها به کارت های اعتباری استفاده از لایه های هولوگرافی از پیش چاپ شده است. این لایه ها نوارهای باریکی هستند که در کارت های اعتباری به وسیله ی چاپگرهای چند لایی تعبیه شده اند.

ساختار کارت های اعتباری

در زیر نمونه هایی از کارت های اعتباری با لایی های هولوگرافی آمده است. دقت کنید هولوگرام ها چگونه طرح های ظریف و نامحسوس در سطح کارت ها را به وجود می آورند. یک چاپگر کارت اعتباری با قابلیت لایی گذاری به نوارهای هولوگرافی نیاز دارد. برخی دیگر از چاپگرهای کارت اعتباری این قابلیت را در درون خود دارند. نوارهای چند لایه ای با تصاویراستاندارد طراحی شده اند ولی در میان سفارشات خاص پذیرفته می شوند.

ساختار کارت های اعتباری

هولوگرام کارت پی وی سی انتخابی رایج برای تمامی حرفه هایی است که در جستجوی هولوگرام های سفارشی هستند زیرا قیمت این نوع هولوگرام ها مقرون به صرفه تر از سایر نمونه لایه گذاری های تجاری است .این هولوگرام ها نقوش دوبعدی هستند که در آن از کارهای هنری سفارش شده استفاده شده است. علاوه بر افزودن تصاویر هولوگرافی بر روی کارت، نوارهای چند لایه ای به عنوان یک لایه ی محافظت کننده به منظور جلوگیری از ناپدیدشدن در طول زمان عمل می کند.


انواع هولوگرام کارت پی وی سی

1.کارت خام Pvc

کارت های رنگی (مشکی , طلایی, نقره ای) کارت خام جهت چاپ کارت های شناسایی و مواردی که به شناسایی الکترونیکی نیازی نباشد. این کارت ها در ابعاد و ضخامت استاندارد ۷۶۰ میکرون ارائه می شوند. دو طرف کارت سفید رنگ می باشد و آماده چاپ به وسیله چاپگرهای مخصوص کارت می باشند.
کارتهای خام قیمت نسبتا پائینی دارند و در تیراژ دلخواه و با برندها و کیفیت های مختلف ارائه میشوند. بر روی این کارتها می توان به صورت تمام رنگی، تک رنگ، هولوگرام، چاپ افست، اسکرچ، Embossing و دیگر خدمات چاپ را انجام داد. برای استفاده جهت انواع کارت شناسایی، پرسنلی، گارانتی و…

2.کارت مگنت Magnet

کارت مغناطیسی در ۲ نوع Lo-Co , Hi-Co همانند کارتهای ATM

3.کارت مایفر Mifer

دارای چیپ و آنتن داخلی همراه با حافظه داخلی در ۲ نوع ۱kb , 4kb جهت شناسایی توسط RFID‚ ذخیره اطلاعات درکارت. از خانواده کارتهای RFID و بدون تماس می باشد که دارای چیپ با قابلیت خواندن و نوشتن و ذخیره اطلاعات می باشد. حافظه داخلی کارتهای Mifare متنوع می باشد و متداولترین آنها حافظه ۱K (کیلوبایت) و ۴K ( کیلوبایت )می باشد و مناسب جهت ذخیره اطلاعات مورد نیاز در کارت می باشد. برخی از موارد استفاده کارت های مایفر می توان به موارد زیر اشاره کرد: دستگاه حضور و غیاب ، بلیط الکترونیکی ، Access contorol ، پارکینگ ، باشگاه ، سلف سرویس و….

هولوگرام کارت پی وی سی

4. کارت های SMART

از دسته کارتهای تماسی (Contact) میباشند که در دونوع Smart card و Memory card موجود می باشند و دارای یک چیپ حافظه بر روی خود میباشند. تفاوت کارت smart و Memory card در نوع چیپ آنها می باشد.کارتهای اسمارت علاوه بر حافظه، دارای Cpu نیز می باشند ولی Memory card ها فقط دارای حافظه می باشند. حافظه چیپ کارتهای اسمارت متنوع می باشد و دارای استانداردهای مختلفی میباشد که با توجه به نوع کاربرد آن قابل ارائه میباشد.
قابلیت ذخیره سازی عکس، اثر انگشت، پرونده الکترونیکی، مشخصات پرسنلی و… در حافظه کارت مزایا: امنیت بالا در Encoding، تاثیر پذیری کم در میدان های مغناطیسی، Reader ارزان قیمت معایب: اصطحلاک کارت و چیپ با Reader

5.کارت های Contactless

کارتهای بدون تماس در دو نوع Read only و Read/Write ارائه می شوند که در فرکانس رایویی ۱۲۵Khz فعال می شوند. کارتهای Read only دارای کد چند رقمی ثابت منحصر به فرد می باشند و کارتهای R/W قابلیت خواندن و نوشتن کد را دارا می باشند. استفاده جهت شناسایی توسط RFID ( دستگاه های حضور و غیاب، بلیط الکترونیکی، کنترل دسترسی و ….)

انواع هولوگرام کارت پی وی سی

کاربرد دستگاه چاپ هولوگرام کارت پی وی سی

 • کارت پرسنلی
 • کارت حضوروغیاب
 • کارت اعتباری
 • کارت رستوران
 • کارت دانشجویی
 • کارت گارانتی
 • کارت تخفیف
 • کارت پارکینگ
 • ورزشی
 • کارت فرهنگی و آموزشی
 • کارت هدیه
 • کارت باشگاه

کارتهای فوق با انواع زیر قابل ارائه می باشد :
کارت rfid – کارت پی وی سی – کارت مگنت – کارت بارکدی – کارت اسمارت smart


برچسب هولوگرام کارت پی وی سی

این نوع از هولوگرام بصورت لایه شفاف با طراحی خاص امنیتی جهت الصاق بروی کارت پرسنلی استفاده می گردد. عملیات الصاق هولوگرام عملیات در مرحله آخر بعد از چاپ کارت و درج اطلاعات پرسنلی صورت میگیرد.