معرفی ویژگی انواع هولوگرام

شرکت ایران هولوگرام با استفاده از دانش روز دنیا و همسو با پیشرفت صنعت هولوگرام اقدام به تولید انواع برچسب هولوگرام، برچسب امنیتی نموده است و با به کارگیری تیم متخصص و فنی قادر به طراحی و تولید انواع برچسبها با امکان درج تمامی ویژگیهای امنیتی آشکار و پنهان بوده و ارایه دهنده انواع خدمات طراحی، تولید و چاپ می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی انواع هولوگرام ها نظیر هولوگرام با شماره سریال، هولوگرام گرم،هولوگرام تخریب شونده و … آشنا کنیم.


ویژگی هولوگرام های طرح اختصاصی

این نوع هولوگرام ها طبق نیاز تولید کننده و مشتری طراحی و تولید می شود و به طور خاص متعلق به همان شرکت می باشد. در این مقطع می توان هولوگرام را برچسب اطمینان نیز نامید چرا که ویژگی های امنیتی متعلق به ماهیت هولوگرام و حداقل هایی چون گیلوش و میکروتکست (ریزمتن) را دارد.

البته هولوگرام های طرح اختصاصی در سطوح مختلف (تجاری، امنیتی و فوق امنیتی ) ارائه می شود که با توجه به کاربرد سفارش دهنده، طراحی و تولید می شود. و حتی قابلیت رهگیری پیدا می کند. این نوع هولوگرام ها همانند سایر انواع هولوگرام، می تواند روی فویل های رنگی و زیر لایه های متفاوت تولید و عرضه شوند.

 هولوگرام های طرح اختصاصی

ویژگی انواع هولوگرام ها با شماره سريال

ویژگی انواع هولوگرام امنيتي، كه جدا از جلوه هاي بصري آن است، اعمال شماره سريال روي ليبل هاي هولوگرام مي باشد. شماره سريال ها براي پيگيري، رهگيري، انبارداري و كنترل كالا مناسب هستند. سريال ها شامل حروف لاتين، حروف فارسي و عدد هستند و توسط سفارش دهنده، تعيين مي شود.

اعمال شماره سريال ها روي برچسب هاي هولوگرام به دو شيوه ليزري و چاپي صورت مي گيرد. روش ايجاد هولوگرام با شماره سریال با توجه به نياز مشتري انتخاب مي شود.


ویژگی هولوگرام تخریب شونده (Tamper Evident)

هولوگرام های ضد سرقت و تخریب شونده دارای زیر لایه های متفاوتی هستند که به هنگام تخریب، طرح ها یا نوشته های متفاوتی را از خود به جای می گذارند. بیشترین کاربرد این برچسب های امنیتی هولوگرام، برای پلمپ انواع بسته بندی و پاکت ها می باشد.

هولوگرام تخریب شونده

ویژگی انواع هولوگرام دی متالایز

دی متالایز کردن (DeMetalization) به مفهوم پاکسازی تمام یا بخشی از لایه متال(فلزی) فویل هولوگرام، توسط ماشین های خاص و با دقت بالا، می باشد. در واقع طرح مورد نظر از فویل هولوگرام ازبین می رود و فیلم شفاف حامل آن در بخش های دی متال شده، باقی می ماند. این ویژگی امنیتی مضاعف پس از تولید هولوگرام ایجاد می شود که جذابیت بصری را نیز به همراه خواهد داشت.

از این نوع هولوگرام عموما در حفظ و حراست اسناد و مدارک استفاده می شود.زیر لایه های تخریب شونده ی این لیبل اطمینان هولوگرامی می تواند نوشته هایی چون: Cancel، باطل شد، VOID و …. باشد و یا طرح هایی مثل لانه زنبوری و …


ویژگی هولوگرام گرم

این نوع هولوگرام ها امنیتی ترین سطح هولوگرام هستند و به خاطر نحوه الصاق آن به هیچ وجه از سطح مورد نظر جدا نمی شود مگر این که به آن سطح خدشه وارد شود و آن را خراشیده و پاره کند.هولوگرام های هات استمپ با تمام ویژگی های یک هولوگرام روی فویلی نازک، به صورت رول ثبت می شود و بر روی یک حامل (Carrier) مثل پلی استر قرار می گیرد. هولوگرام گرم برای الصاق به ماشین مخصوص احتیاج دارد که با حرارت و فشار بالا به طور هم زمان روی سطح مورد نظر، فویل متال حاوی طرح هولوگرام را الصاق می کند و لایه حامل (پلی استر) از آن جدا می شود.

فشار و دمای دستگاه حین الصاق به حدی است که فویل هولوگرام وارد بافت سطحی کاغذ می شود. به همین علت است که جدا سازی غیرممکن است.علاوه بر این، دستگاه الصاق آن در دسترس نیست و دارای هزینه نسبتا بالایی است که خود باعث ضمانت ضدجعل بودن اآن می شود.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.