لزوم استفاده از برچسب های امنیتی

با وجود سودجویانی که در حال حاضر در بازار حضور دارند، یکی از دغدغه های اصلی تولید کنندگان و وارد کنندگان جعل هویت کالا می باشد. که در این بین مشاهده می شود طراحی هولوگرام و استفاده از کاربرد برچسب های امنیتی هولوگرام، به یکی از بهترین روش های جلوگیری از تقلب تبدیل شده است. دقت داشته باشید این برچسب ها دارای انواع گوناگونی هستند که هر کدام از آنها استفاده های مختص به خود را دارند.


کاربرد برچسب های امنیتی

برچسب امنیتی، برچسبی است که، از آن جهت امنیت کالا و محصولات استفاده می شود. به طور کلی می توان گفت افرادی که در تجارت کالاهای خطرناک هستند به طور حتم یک جا نیاز است که از برچسب امنیتی استفاده نمایید. این برچسب ها که دارای انواع گوناگونی هستند به گونه ای است که پس از استفاده از آنها امکان چسباندن آن بر روی کالاهای دیگر وجود ندارد با این حال طبیعتا این امر می تواند به مشتری کمک کند که در هنگام خرید محصول از نو یا دسته اول بودن محصول اطمینان حاصل نمایند.

از طرفی این برچسب های امنیتی به تولید کنندگان و وارد کنندگان محصولات با اصالت نیز کمک می کند که جهت کمک به مشتری محصولات خود را به راحتی از محصولات تقلبی تفکیک کنند.حال به طور کلی می توان گفت مهمترین کاربرد برچسب امنیتی در مواردی است که نیاز به پلمپ پاکت های محرمانه، دستگاه های الکتریکی، ورودی های مختلف برای سالن های برگزاری امتحانات، انواع جعبه و قطعات کامپیوتر و غیره می باشد.

کاربرد برچسب امنیتی

کاربرد برچسب های امنیتی در قرعه کشی

امروزه با وجود اینکه استفاده از برچسب امنیتی در همه جا دیده می‌شود و یکی از مهمترین دلایل اعتماد مشتریان به اصل بودن کالاها و خدمات است. این برچسب ها انواع مختلفی دارند. در این بین با وجود اینکه یکی از روش‌ های مرسوم برای جذب مشتری و بازاریابی ایجاد انگیزه خرید در مشتری می باشد می توان این انگیزه را با اهدای جوایز ایجاد نمود، ولی در اینجا یکی از اصلی ترین دغدغه های تولیدکنندگان محصول این می باشد که ممکن است اعطای جایزه به مصرف کننده به درستی صورت نپذیرد.

اما در اینجا با استفاده از برچسب های قرعه کشی می توان به راحتی اطلاعات آماری از میزان فروش محصول و اطمینان کامل از حضور مصرف کننده واقعی در قرعه کشی به دست آورد. با این حال طبیعتا استفاده از این برچسب امنیتی می تواند بسیار مهم و حیاتی به شمار آیند.


کاربرد برچسب های امنیتی در گارانتی محصول

استفاده دیگری که از برچسب های امنیتی می‌ شود آن است که متداولترین آن است، برای گارانتی محصول می باشد. دقت داشته باشید برچسب گارانتی محصول مهمترین کاربردی که دارد جلوگیری از تقلب است به گونه ای که تولیدکنندگان با استفاده از این برچسب ها موجب افزایش ضریب اطمینان تا ۱۰۰ درصد و کاهش هزینه ها به میزان قابل توجه خواهند شد. حال هر محصولی که دارای برچسب امنیتی باشد به راحتی مشتری می تواند از اصالت آن اطمینان پیدا کند و همچنین اطلاعات آماری از میزان فروش محصول به دست آورد.

از دیگر مزایای استفاده از برچسب‌ها برای مصرف کنندگان می توان به آگاهی از شروع زمان گارانتی پس از استعلام شماره توسط خریدار و اطلاعات آماری از میزان فروش محصول در موقعیت های جغرافیایی اشاره کرد زیرا طبیعتا این برچسب ها به طور کامل تمامی این موارد را به مشتری نشان می دهد.

برچسب امنیتی گارانتی محصول

کاربرد برچسب های امنیتی درتایید اصالت محصول

یکی از کاربرد های برچسب های امنیتی تایید اصالت محصول است. با وجود اینکه گفته شد برچسب های امنیتی دارای کاربردهای متعددی هستند، باید گفت برای هر کدام از محصولات و خدمات نوع خاصی از این برچسب ها مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا برای محصولات دارویی، بهداشتی و آرایشی جهت شناسایی محصولات اصلی از تقلبی وزارت بهداشت و درمان از برچسب های امنیتی استفاده می شود که به برچسب اصالت محصول معروف است.

این برچسب ها به گونه ای است که مصرف کننده به آسانی و با ارسال تنها یک پیامک می توانند از اصل بودن محصول اطمینان حاصل نماید. توجه داشته باشید برچسب اصالت محصول که لیبل نیز شناخته می شود کاربردهای بسیار زیادی دارد به گونه ای که می توان از این برچسب ها جهت بسته های ارسالی، درب جعبه های پستی، درب جعبه بغل کامیون ها، درب خودروها، درب اتاق های محرمانه، درب اماکن و به طور کلی تمامی محل هایی که نیاز به امنیت بالایی دارند استفاده نمود.


کاربرد برچسب امنیتی خردشونده

لازم است بدانید این برچسب در دو نوع اثرگذار و بدون اثر تولید می شود. این لیبل ها در برابر گرما و سرما مقاوم هستند به طوری که گرم کردن یا گاز فریون بر روی لیبل ها کارگر نمی باشد و با وجود اینکه برای برچسب های امنیتی از چسب های مخصوص استفاده شده، در فضاهای باز یا سرپوشیده قابل استفاده است و طبیعتا به راحتی می‌توان از آن در شرایط مختلف استفاده نمود.

همچنین باید بدانید از این برچسب ها می‌ توان به صورت عمومی و اختصاصی استفاده کرد مثلا برای پلمپ درب یک خودرو حتما باید از نوع برچسب استفاده کرد که بعد از رفع ضرورت رنگ خودرو به واسطه اثرات باقی‌ مانده آسیب نبیند و یا برای پلمپ کردن پکیج یک موبایل تنها می توان از برچسب گچی خردشونده استفاده نمود.

 برچسب امنیتی خردشونده

استفاده از برچسب امنیتی هولوگرام

برچسب های امنیتی هولوگرام که در حال حاضر در زندگی روزمره بسیار مورد استفاده قرار می گیرد در سازه های متغیر نوری طبقه بندی شده به طوری که دارای فرآیند پیچیده‌ای در تولید می باشد. این برچسب ها به گونه ای تولید شده که باز تولید آن توسط دستگاه های چاپی امکان پذیر نمی باشد چرا که دارای ماهیت نوری هستند و با چرخش آن رفتار الگوی برچسب عوض می شود.

همچنین از این برچسب ها نمی توان توسط دستگاه هایی مثل اسکنر و فتوکپی رونوشت تهیه نمود. لازم است بدانید با نصب برچسب های امنیتی هولوگرام روی هر محصول یا سندی به خوبی شناسایی شده به طوری که افراد عادی نیز می‌توانند آن را تشخیص دهند.

ذخیره داده های هولوگرافی

مقاله زیر را حتما بخوانید:


طرح های امنیتی پنهان

البته باید بدانید هولوگرام دارای طراحی المان های امنیتی پنهان نیز است که توسط ابزارهای خاص قابل خواندن می باشد با این حال در صورتی که نیاز باشد تا قسمتی از متن تنها در شرایط خاص خوانده شود می توان از این نوع هولوگرام استفاده نمود.

نکته بسیار مهمی که در مورد برچسب های امنیتی هولوگرام وجود دارد این است که امکان طراحی و تولید آن طبق خواسته مشتری وجود دارد به گونه ای که طبیعتا امنیتی که برای برچسب های پلمپ وجود دارد به طور حتم بسیار بیشتر از برچسب های اسناد مسافرتی و یا اسناد بانکی می باشد و البته در مواقعی از هولوگرام ها در محصولات کم ارزش استفاده می شود که این نوع برچسب ها را ساده تر و با طرح عمومی هستند و طبیعتا هزینه آن نیز بسیار کم می‌باشد.

که در این بین باید دقت داشته باشید اگر نیاز به امنیت برای شما بسیار مهم است بهتر است از هولوگرام های اختصاصی استفاده نمایید. با این وجود به طور کلی می توان این برچسب ها را در سه دسته تجاری، سطح امنیتی و سطح فوق امنیتی دسته بندی نمود.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.