هولوگرام تلفیقی

هولوگرام تلفیقی

از نمونه های دیگر هولوگرام میتوان از هولوگرام تلفیقی نام برد که در صنایع دارویی و دخانیات بیشترین کاربرد را دارد بر چسب هولوگرام تلفیقی از یک نوار باریک یا لیبل موضعی هولوگرام با ترکیب با سطوحی مانند کاغذ، انواع پلیمر و آلومینیوم میباشد و امکان چاپ در کنار هولوگرام به صورت ترکیبی از ویژگی آن است. همچنین امکان تلفیق بارکد یا شماره سریال دراین نوع هولوگرام وجود دارد که در یک مجموعه ترکیب می شود و اطلاعات مورد نظر را ارائه میدهد. ویژگی هولوگرام تلفیقی داشتن خواص چاپ و هولوگرام بصورت ترکیبی است که میتوان به نمونه هایی از این دست ترکیب ها همانند Holo paper ،Holo cap ،Holo shrink label اشاره کرد.

بعنوان نمونه Holo paper عبارت است از برچسبهای کاغذی چاپ شده ای که شامل یک نوار باریک هولوگرام می باشد. از آنجایی که این محصول بصورت تلفیقی بوده می تواند از تنوع بسیار بالا و امنیت مطلوبی برخوردار باشد. هولوگرام تلفیقی امکانات گسترده ای برای تولید برچسب ها و یا اسناد سفارشی در یک مدت زمان کوتاه را دارا میباشد.

هولوگرام تلفیقی

برچسب های سفارشی هولوگرافی برش داده شده

برچسب های سفارشی هولوگرافی برش داده شده می توانند از محصول محافظت و از هر گونه کلاهبرداری جلوگیری به عمل آورند. برچسب های برش دار با یک صفحه ی محافظ برای جلوگیری از تا خوردگی وهرگونه آسیبی طراحی شده اند. طراحی برچسب های برش داده شده ی لبه دار بسیار متفاوت هستند. با معتبر شدن یک محصول در بازار از یک طرف باعث میشود اعتماد مصرف کنندگان جلب شده و از طرف دیگر باعث بالا رفتن احتمال کپی برداری از روی آن می شود. این در حالی است که کالای تقلبی با ظاهری یکسان و کیفیتی پایین تر از محصول اصل می تواند باعث از بین رفتن اعتبار تولید کننده اصلی شود.

امروزه مطمئن ترین و ارزان ترین راه حل برای جلوگیری از جعل، تقلب و سرقت و نشان دهنده اصل بودن کالا، حفظ اعتبار اسناد و محصولات و رواج دهنده علامت تجاری آن در تمامی کشورهای پیشرفته استفاده از برچسبهای امنیتی هولوگرام می باشد زیرا این برچسب ها بعد از تولید به سادگی قابل کپی برداری و تکثیر مجدد نمی‌باشند.

در آینده هولوگرام، با پیشرفت این فناوری، می تواند در عرصه های مختلفی و به خصوص در زمینه های امنیتی و دسترسی به داده ها موثر باشند. این تاثیر بدون شک می تواند کاربری های جدیدی را برای این دسته از محصولات به ارمغان آورد. از دهه گذشته این فناوری توانسته است به خوبی در بهبود امنیت کالاهای دیجیتال، اسکناس ها، مدارک شناسایی، کارت های اعتباری و … نقش بسزایی داشته باشد. به طور قطع آینده هولوگرام در زمینه ی امنیت پیشرفته بسیار مهم و رو به گسترش خواهد بود.