چگونگی ساخت هولوگرام انتقالی وسیع

ساخت یک هولوگرام انتقالی به همان سادگی ساخت هولوگرام انعکاسی است.تنها تفاوتی که واقعاً وجود دارد در تنظیمات اولیه ی موقعیت لیزر،صفحه ی فیلم و شئ است.

چگونگی ساخت هولوگرام انتقالی وسیع

مزایای هولوگرام انتقالی به هولوگرام انعکاسی

  1. شئ یا صحنه میتواند خیلی بزرگتر از صفحه ی هولوگرافی باشد.
  2. وقتی با لیزر دیود روشن شود، تصویر مجازی کلی، تیز(sharp)است.
  3. تصویر واقعی میتواند روی یک صفحه نمایش با استفاده از لیزر اشاره گر انداخته شود.
  4. در مقابل لرزش در طول ثبت تحمل آن بالاتر است،در نتیجه فیلم میتواند به جای صفحات گران، مورد استفاده قرار گیرد.
  5. دو یا چند کانال از تصاویر مستقل میتواند روی یک فیلم یا صفحه، ثبت شود. برای مثال، بعد از اولین تابش، فیلم یا صفحه را برگردانید و دوباره شئ دیگری را تابش دهید. هر تابش باید یک نیمه از دورهی کل تابش را شامل شود.

سیستم “جعبه ی شنی”

یک سیستم “جعبه ی شنی” (sandbox)برای ثبت یک هولوگرام انتقالی وسیع روی یک نوار از فیلم با ابعاد تقریبی ۴*۵ اینچ تنظیم میشود. فیلم،Slavich PFG-01 است(که باید با JD-2 یا JD-3 پردازش شود)و میتواند بریده شود(البته در یک اتاق تاریک) به اندازه های کوچکتر و با استفاده از برش یا کاتر کاغذ، تبدیل شود.

شخص همچنین میتواند از یک صفحه ی هولوگرافیک استفاده کند.PFG-01 و PFG-03 هر دو هولوگرام های بزرگ را میسازند ولی PFG-01 به طور خاص برای ساخت هولوگرام انتقالی مناسب است.


روش کار جعبه ی شنی در ساخت هولوگرام انتقالی

فیلم بین دو صفحه ی شیشه ای بزرگتر گیره میشود و در شن فرو میرود. یک طرف از پرتوی منتشر شده به عنوان پرتوی مرجع عمل میکند و باقی آن، شئ را روشن میکند. چون هوا درون صفحات شیشه ای حبس شده است و به تدریج ناپدید میشود، ساندویچ فیلم بیش از چندین دقیقه دارای حرکت خواهد بود.

توصیه میشود که هوا را با فشار دادن ساندویچ بین دو سطح صاف، خارج شود. به طور جایگزین، ساندویچ را در موقعیت خود قرار دهید و ۵ تا ۱۰ قبل از تابش دقیقه صبر کنید. فیلم را بپوشانید و از برخورد نورهای سرگردان به آن در طی این مدت جلوگیری کنید.

زمان تابش تقریباً ۳۰ تا ۶۰ ثانیه است(PFG-01). سازوکار پردازش برای فیلم با استفاده از JD-2,3 با دستورالعملی که همراه کیتها می آید، مطابقت دارد.

جعبه ی شنی در ساخت هولوگرام

از clipboard سفید استفاده کنید

کلیپبرد سفید در پشت شئ قرار میگیرد و برای مشاهده ی سایه (silhouette) است تا تضمین دهد که شئ تا جای ممکن روشن میشود. یا فرض این که این کلیپبرد،غیر شفاف است، شما میتوانید از آن با جابه جا کردن به موقعیتی در بین لیزر و شئ به عنوان حائل استفاده کنید.


چگونگی آماده سازی لیزر

مطمئن شوید که لیزر برای حداقل ۵ دقیقه گرم شده است، قبل از هر تابشی در ساخت هولوگرام.هر گونه اختلال(disturbance)در لیزر را به حداقل برسانید(آن را لمس نکنید و حتی اجازه ندهید جریان هوا از آن عبور کند)چون این باعث میشود که به خروجی خدشه وارد شود.


چگونگی مشاهده تصویر در هولوگرام تکمیل شده

برای بازدید از هولوگرام،شما باید مطمئن شوید که از منبع نور درست در زاویه ای مناسب استفاده میکنید.


تنظیم کردن یک آزمایشگاه کلاسی ساده برای ساخت هولوگرام انتقالی

وقتی میخواهید آزمایشگاه مدرسه را برای چندین دانش آموز تنظیم کنید، ممکن است چندی از ملاحظات عملی را به حساب بیاورید: مانند این که چگونه خط اجتماع(assembly line)را برای دانش آموزان تنظیم کنید که هولوگرام خود را تابش و گسترش دهند.

ما ساده ترین و ارزانترین روشهای ساخت هولوگرام را ارائه کردیم. این بخش از پروژه میتواند به عنوان هنر، مهارت یا علم و تکنولوژی در مدارس ابتدایی انگاشته شود، قبل از این که دانش آموزان تصمیم به تصدی شغلی گرفته باشند. وقتی که به آن علاقه مند شدند، دانش آموزان برای فهم اصول بنیادی در مورد نور و فوتونیک مانند: انعکاس، تداخل، انکسار، قطبی سازی، چسبندگی و تفرق مورد آموزش قرار میگیرند.


 کاربرد ساخت هولوگرام دیجیتالی

ساخت هولوگرام دیجیتالی به شما اجازه ی تجسم سه بعدی داده ها را از هر زاویه میدهد و جزئیاتی را نمایان میکند که در هولوگرام های دو بعدی قابل رویت نیستند.
این هولوگرام ها حضار را فریفته میکنند و نیازی به شیشه نداشته و از طریق احضار و انگیزش حدی از انعطاف پذیری را به شما ارائه میکند.
هولوگرام های دیجیتالی در زمینه های تصورات پزشکی و تفکر علمی و طراحی مهندسی ارائه میگردند. اگر چیزی را درکنار کامپیوتر میخواهید که سه بعدی نیز باشد میتوان هولوگرام بسازند.

آموزش ساخت هولوگرام

مقاله زیر را حتما بخوانید:


انواع مدل های ساخت هولوگرام انتقالی

به طور کلی ساخت هولوگرام میتواند یک مدل کدی یا اسکن شده یا مدل ریاضی ،اطلاعات مشبک و یا تعداد بی شماری از اعداد باشد. شما می توانید آن را نامگذاری کنید. هولوگرام های ساخته شده میتواند از ساختار ریز اتم گرفته تا به اندازه ی جهان ساخته شوند.همچنین میتوان اطلاعات را در هولوگرام های رنگی سه بعدی که در تکنولوژی چاپ هولوگرافیک پیشرفته به کار میروند، درج کرد.

شرکت بعد نگار ایرانیان از حمایت تک تک مشتریان برخوردار می باشد. درست از زمانی که برای نخستین بار با ما از طریق دریافت محصولتان ارتباط برقرار میکنید.ما میتوانیم به شما در زمینه های تولید برچسب امنیتی، چاپ و تولید هولوگرام ، چاپ و پرینت انواع بارکد هولوگرامی و هولوگرام امنیتی و …خدمات ارائه نماییم.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.