هولوگرافي در تبليغات

هولوگرافي در تبليغات

هولوگرافي در تبليغات


امروزه با گسترش محصولات و خدمات متنوع ، رقابت در تبليغات بسيار فشرده و دشوار شده است و برند هاي بزرگ سعي در طراحي و اجراي ايده هاي خاص تر و جذاب تر دارند.همین موضوع اهمیت هولوگرافي در تبليغات را بیشتر می کند . نمايش سه بعدي و هولوگرام اشياء هميشه مردم را جذب مي كند؛ از زمان استروسكوپ هاي قديم تا سينماهاي سه بعدي امروزي همواره پديده اي قابل توجه بوده است. با توجه به اين ويژگي، نمايش يك محصول به صورت هولوگرافيك و سه بعدي پديده اي بسيار چشم‌گير است كه در ذهن مخاطب باقي مي ماند و بسياري از برند هاي معروف دنيا نيز از اين تكنولوژي در جهت ارائه محصول استفاده كرده اند.

نمايش تصوير به اين صورت است كه تصوير سه بعدي كالاي مورد نظر به صورت معلق در يك جعبه خاص ايجاد مي شود. تصوير سه بعدي را مي توان با افكت هاي نوري و تصويري ديگري تلفيق كرد و جلوه اي به ياد ماندني ايجاد كرد. علاوه بر اين مي توان از محصول واقعي درون جعبه استفاده كرد و جلوه هاي سه بعدي تصويري روي آن اعمال كرد.

هولوگرافي در تبليغات

تیراژ پایین، کیفیت بالا ، خواست امروز دنیای تبلیغات


با پیشرفت تکنولوژی، سرعت گرفتن فرایند تولید، و از طرفی رقابت برندهای بزرگ در بسته بندی های متنوع و متفاوت، با بسته بندی های خاص و یونیک برای هر دسته محصول، تمایل به تیراژ پایین در تولید بسته بندی شکل گرفت.با افزایش تنوع محصولات، و استفاده از بسته بندی به عنوان یک ابزار تبلیغاتی، کیفیت بالای بسته بندی، بسیار حائز اهمیت شد. رسیدن به کیفیت بالا، با تیراژ پایین، و حتی در مواردی، سفارشات on demand ، بسیار هزینه بردار می باشد. اینجاست که ماشین های چاپ عرض کم، قدرت خود را به نمایش گذاشتند.

ماشین های عرض کم (Narrow Web) برای انواع چاپ و عملیات تکمیلی و تبدیلی (converting) آن ، مخصوصا چاپ لیبل و بسته بندی، ماشینی ایده آل محسوب می شود. چرا که به شدت هزینه ها را کاهش می دهد.کاهش هزینه ها به دلیل عرض کم تغذیه(Feeder) ماشین است که چیزی بین 10تا35 اینچ می باشد. طبیعتا این عرض کم باعث می شود که کار، باطله کم تری داشته باشد. کاهش پرت و باطله، به شدت روی هزینه های کلی چاپ تاثیر خواهد گذاشت. از طرفی دیگر، هزینه پلیت نیز به علت کوچک بودن آن، کم تر خواهد بود.

از مزایای دیگر تکنولوژی Narrow web ، اپراتور-دوست (operator friendly) بودن آن است. راه اندازی اولیه و تغییرات روی این ماشین ها بسیار سهل الوصول می باشد. هم چنین دارای انعطاف پذیری بیشتری برای چاپ محصولات متنوع می باشد که خود باعث می شود که دست طراحان در گرافیک های خاص تر در بسته بندی، ازاد باشد.

دنیای تبلیغات

مقاله زیر را حتما بخوانید:


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.