انواع هولوگرام ها و قابلیت آنها

انواع هولوگرام ها را در این مقاله بررسی می کنیم با ما همراه باشید.

هولوگرام دندانه دار

پیش تر اشاره شد که هولوگرام ها طبق سلیقه و نیاز مشتری تولید می شوند. در برخی موارد برای زیبایی طراحی و گرافیک اثر می توان برش های خاص تر را انتخاب کرد .هولوگرام دندانه دار یکی از این نواع هولوگرام هاست. گاهی این برش ها توسط تولید کننده پیشنهاد می شوند که هزینه و زمان تولید کم تری را در بر خواهد داشت و در برخی موارد برای رساندن مفهوم خاصی در رابطه با بحث تجاری و برندینگ می تواند توسط مشتری تعیین شود.


هولوگرام شفاف از انواع هولوگرام ها

ایجاد افکت های هولوگرافیک با همان ویژگی های امنیتی روی لایه ای از فیلم شفاف نیز امکان پذیر است. از مهم ترین کاربردهای این نوع هولوگرام، استفاده در کارت های امنیتی مثل کارت های شناسایی، کارت های هدیه، کارت های بانکی و... است؛ چرا که علاوه بر افزودن ویژگی امنیتی به کارت، فضای مفید کارت را ازبین نخواهد برد و تمام اطلاعات زیر آن قابل مشاهده و خوانا است. هم چنین جنبه زیبایی و محافظت نیز دارد. هولوگرام شفاف در بسته بندی و سطح تجاری نیز کاربرد بسیاری دارد که هم جنبه اصالت کالا تضمین می کند و هم زیبایی و چشم‌گیری آن را دوچندان می کند.

هولوگرام ضد سرقت

هولوگرام ضد سرقت

ویژگی هولوگرام ضد سرقت غیر قابل انتقال بودن آن است و از آنجائی که تلاش برای برداشتن آن از روی سطح چسبانده شده تقریبا” غیر ممکن بوده و باعث تخریب آن میگردد، یکی از رایج ترین و پرکاربردترین انواع هولوگرام است. هولوگرام به عنوان نشانه ای غیرقابل تردید از اصالت کالا موجب اطمینان مصرف کننده از کیفیت و اصلی بودن کالا می گردد.
هولوگرام با جلوگیری از ورود کالاهای غیرواقعی و تقلبی به بازار و کوتاه کردن دست متقلبین، منافع و حقوق صاحبان اصلی صنایع و تولیدکنندگان را تضمین نموده و در عین حال از بی اعتمادی و اتلاف وقت مصرف کنندگان نیز جلوگیری می نماید.

ایران هولوگرام قادر است به تناسب نیاز شما مشتریان عزیز تولید برچسب هولوگرام ضد سرقت را در سطوح مختلف امنیتی و با ویژگیهای متفاوت بصورت رول و یا برگ ارائه نماید.


هولوگرام میکرونی

این نوع هولوگرام های میکرونی، ویژگی فوق امنیتی و پنهان روی سند ایجاد می کنند. این ذرات هولوگرافیک می توانند تا کوچکی 100 میکرون نیز باشند و توسط تکنولوژی E-Beam تولید می شوند. به علت ریز بودن، این هولوگرام ها را می توان به صورت پراکنده در سطح سند و یا مرکب های مخصوص استفاده کرد.

هم چنین می توانند از نظر ظاهری، شکل های متنوعی داشته باشند که به سفارش مشتری تولید می شود. از نظر فیزیکی و شیمیایی می توانند در برابر حرارت، حلال ها اسیدی و بازی مقاومت خوبی از خود نشان دهند. قابلیت رمزنگاری (Coding) از ویژگی های بسیار مهم این پدیده است که باز هم به سفارش مشتری تهیه و تولید می شود. این ویژگی قابلیت رهگیری را در سند ایجاد می کند. با تمام ویژگی های مذکور، یک عامل مهم دیگر در این تکنولوژی، احراز هویت و تایید اصالت آن است که تنها با یک ابزار میکروسکوپ ساده دستی میسر می شود.

هولوگرام میکرونی

هولوگرام میکرو تکست از انواع هولوگرام ها

یکی از تکنیک هایی که امنیت را در اسناد، اسکناس ها، کارت های هوشمند، کاغذ های امنیتی و هولوگرام ها ایجاد می کند، استفاده از هولوگرام میکروتکست است. میکروتکست ها نوشته های بسیار ریزی هستند که با چشم غیرمسلح دیده نمی شوند و تنها هنگامی که با لوپ مشاهده می شوند، قابل تشخیص هستند.

طراحی میکروتکست ها به گونه ای است که درحالت عادی به شکل یکی از خطوط معمولی طرح دیده می شود و به علت کوچکی و ریزی بیش از حد غیر قابل کپی و اسکن است. میکروتکست ها یکی عناصر امنیتی پنهان محسوب می شوند که با لوپ قابل مشاهده هستند.


قابلیت های هولوگرام

علم هولوگرافی در قالب برچسب های امنیتی برای تولید کنندگان این امکان را فراهم مینماید که کالاهای خود را با برچسب های ضد تقلب و ضد جعل امن ساخته و کاربران از خرید کالای اصلی رضایت کامل را داشته باشند. هولوگرام به اشکال مختلف به کار میرود که هم از نظر ظاهری و اندازه و ابعاد تفاوت دارند و هم از نظر محتوایی، محتوای هولوگرام در واقع همان ضرایب امنیتی هولوگرام میباشد که برخی از آنها شامل نوشته های میکرونی، عکسهای رنگی، الگوهای ریاضی، انعکاس دهنده متنی توسط نور لیزر، تصاویر با اختلاف زاویه دید و … میباشند که هم در هولوگرام های دولتی و حقوقی و هم در هولوگرام های کالایی کاربرد دارند.

چاپ هولوگرام ایران ارایه دهنده انواع خدمات طراحی، تولید و چاپ انواع برچسب هولوگرام با ضریب امنیت های مختلف میباشد.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.