نوار هولوگرام

نوار هولوگرام

ساخت کالاهای جعلی با افزایش جهانی سازی صنعتی، افزایش زنجیره های عرضه، رشد مارک ها، در تقابل آن ها، نبود و یا اجرای ضعیف قانون مجازات های کیفری متناسب جرایم نوظهور، در حال انجام است. علاوه بر این، تأثیر اینترنت به عنوان مجرای اصلی اعتماد سازی در هر دو بخش کالاهای اصلی و تقلبی و همچنین تأثیر فناوری های ساخت با کیفیت بالا، کپی کردن بسته بندی های برند را نیز آسان و مقرون به صرفه کرده است. در برابر این موارد، جای تعجب نیست که هولوگرام به یک انتخاب برتر برای برنامه های ضد جعل و محافظت از برند تبدیل شده است. توانایی فن آوری نوار هولوگرام برای ترکیب سایر فرم های داده، اطلاعات و ردیابی محصول به طور فزاینده ای مهم و از نظر تجاری قابل قبول می شود.

المانهای هولوگرافی موجود در بسته بندی ها به عنوان یکی از شاخه های مهم شناخته شده است. پیشرفت های مربوط به پوشش فیلم و تکنولوژی ساخت هر روزه شیوه استفاده از مواد هولوگرافی در بسته بندی را تغییر داده و باعث می شود جلوه بصری چشم نواز پیدا کند. جدا از اینکه ازتصاویر هولوگرافی به عنوان ابزاری برای تمایز نام تجاری شخص استفاده می کنند، می تواند به رعایت اصول و اقدامات ضد جعل نیز کمک کند.

نوار هولوگرام

بسته بندی هولوگرافیک

هولوگرافی تکنیکی است که امکان نمایش افکت یا تصاویر سه بعدی را فراهم می کند. در بسته بندی، جلوه های هولوگرافی غالباً با استفاده از مواد مخصوص و در بعضی موارد با جوهرهای خاص و تکنیک های چاپ متفاوت صورت میگیرد. در جلوه های هولوگرافی سطح زیرین با یک لایه نازک از آلومینیوم نقره پوشیده میشود. سپس الگوهای هولوگرافی بر روی سطح آلومینیوم نقش برجسته می شوند. ساختارهولوگرافی سطح نور را پراکنده می کند و در نتیجه رنگ های مختلف و ظاهر سه بعدی ایجاد می شود.

دربسته بندی محصولات بهداشتی و درمانی از چاپ هولوگرافی با ایتم های درخشنده تر استفاده می کنند تا کیفیت برتر محصولات زیبایی مانند کرم، ژل، لوسیون یا مایعات را نشان دهد. فناوری هولوگرافی نه تنها به محافظت از محصولات در برابر تهدید جعل و تقلب کمک می کند، بلکه به تولید کنندگان روشی بسیار مؤثر برای اطمینان از محصولاتشان در فروشگاههای خرده فروشی می دهد.

تولیدکنندگان نقش قابل توجهی در جلب توجه مشتری و حفظ یا افزایش سهم بازار دارند، بنابراین با ارائه جذابیت چشمگیر و خلاق هولوگرام، تمایز محصول نسبت به رقبا مشخص و بارز می گردد. پیشرفت های مداوم در زمینه پوشش فیلم و فناوری تولید، زمینه را برای مواد نوآورانه نقش برجسته هولوگرافی مورد استفاده در بسته بندی باز کرده است و بی نهایت جلوه های تصویری سه بعدی رنگارنگ، از ویژگی های گرافیکی روشن و خیره کننده گرفته تا ظریف را بوجود می آورد.

استفاده از نوار هولوگرام در بسته بندی

استفاده از نوار هولوگرام در بسته بندی

نوار هولوگرام معمولاً برای چاپ، بسته بندی هدیه، بسته بندی، لمینیت و برچسب بازاریابی چشم نواز استفاده می شوند زیرا به کیفیت بسته بندی محصول می افزاید. در نوارهای هولوگرام که برای بسته بندی استفاده می شوند جذابیت بصری قفسه فروش یک عنصر مهم در بازاریابی است، ازنوارهای هولوگرام می توان برای تمایز محصول در فروش استفاده کرد.هولوگرام بسته بندی کالا دارای شاخصه های فنی با ضریب امنیت بالا میباشد تصاویر هولوگرافیک دارای وضوح تصویری بالایی میباشند که با تصاویر دوبعدی و سه بعدی هولوگرافیک ترکیب شده اند میتوان این نوارها را برای انواع کاربرد ها شخصی سازی کرد این محصولات از امنیت و ظاهر زیبا برخوردارند. برای حفاظت در مقابل جعل برند کارایی دارند و توسط دستگاه لیزر قابل خواندن هستند.

هولوگرامهای پیشرفته امروزه ویژگی هایی را ارائه می دهند که می توانند به کاربران کمک کنند شماره سریال های سریالی، رمزگذاری شده یا تصادفی منحصر به فرد را تولید کنند و یا از طریق برچسب های مخصوص خود محصول را با استفاده از انواع فن آوری های چاپ، بطور آشکار یا پنهان شناسایی و علامت گذاری کنند. هویت اقلام جداگانه می تواند از طریق یک کد منحصر به فرد به بسته بندی مرتبط شود، که به نوبه خود می تواند به شناسه مورد، شناسه پالت یا شناسه کانتینر مرتبط باشد. نوار هولوگرام در عرض های مختلف برای بسته بندی کالا استفاده میشود. نوار هولوگرام در هنگام جدا کردن از سطح، تخریب شده و پلمپ ابطال میشود.

نوار امنیتی هولوگرام طرحدار

از این نوار به منظور حفاظت از کارتن و یا هر بسته دیگر که نیاز به محافظت در سطح بالا دارد استفاده میشود که می توانند ازخود تخریب کلماتی مانند void ، anceled را برجای بگذارند که نشانه بسته بودن یا بازشدن است. در آن می توان از جلوه های گرافیکی و امنیتی هولوگرام استفاده کرد.

نوار امنیتی هولوگرام طرحدار مخصوص مهر و موم روی پاکت نامه جعبه وکارتن طراحی شده اند. زمانی که این نوار باز شود واژگانی مانند ” اوریجینال, باز شده و یا کنسل” روی آن ظاهر می شود. هولوگرام به شکلهای مختلف به کار میرود که هم از نظر ظاهری و اندازه و ابعاد تفاوت دارند و هم از نظر محتوایی.در مواردی که نیاز به امنیت بالا دارند از این محصول استفاده میشود که وجود آن نشان از اصل بودن کالا دارد این نوار چسب ها قابلیت این را دارند که از حالت نواری خارج شده و به برچسب تبدیل شوند.