معرفی برچسب هولوگرامی و کاربرد های آن

برچسب های هولوگرام محصولاتی اپتیکی هستند که با تکنولوژی لیزر و با استفاده از تجهیزات و تکنیکهای پیشرفته تولید می‌شوند. زمانی که به برچسب هولوگرامی در زیر نور نگاه می‌کنیم تصاویری رنگی دیده می‌شوند که با تغییر زاویه دید، طیفی از رنگهای مختلف را در آن مشاهده می‌کنیم. یکی از خصوصیات جالب هولوگرام، نمایش تصاویر سه بعدی می‌باشد که داری کاغذ ضد کپی بوده و با روشهای دیگر قابل تولید نیستند.


برخی از خصوصیات هولوگرام

  • غیر قابل جداسازی و انتقال از محلی به محل دیگر
  • غیر قابل کپی‌برداری و تکثیر حتی با استفاده از جدیدترین روشهای کپی و اسکن
  • قابلیت گنجاندن تصاویر یا متون میکرونی در داخل هولوگرام که بسته به اندازه آنها فقط با ذره‌بین یا میکروسکوپ قابل مشاهده هستند.
  • قابلیت تولید در اندازه، شکل، تیراژ و رنگهای مختلف
  • قابلیت گنجاندن تصاویر یا کدهای مخفی درون هولوگرام که در زیر نور معمولی غیر قابل رؤیت می‌باشند و فقط تولیدکننده و صاحب هولوگرام از محل آن آگاه است
  • برای تهیه تصویر اولیه هولوگرام احتیاج به تجهیزات خاص اپتیکی می‌باشد که با ترتیب خاصی باید در کنار هم چیده شوند و کوچکترین تغییر در چیدمان این تجهیزات باعث ایجاد تغییر در تصویر می‌گردد و به همین دلیل امکان تولید مجدد یک هولوگرام برای تولید کننده اولیه آن نیز وجود ندارد.
برچسب هولوگرامی

کاربرد برچسب های هولوگرام

اصلا مهم نیست در چه صنعتی مشغول به کار هستید، برچسب های هولوگرامی به شما کمک می کند تصویر سازمان یا برند خودتان را بهبود ببخشید. هولوگرام ها نه تنها ظاهر حرفه ای و برجسته به کار شما می بخشند بلکه یکی از موثرترین روش ها برای محافظت از محصول در برابر جعل و تقلب هستند. در این مقاله قصد داریم ۵ مورد از کاربردهای آن را بیان کنیم.


1.برچسب هولوگرامی و مقاصد امنیتی

برچسب امنیتی هولوگرامی را به سختی می توان تکثیر کرد. زیرا اینگونه برچسب ها از روی یک هولوگرام مستر ساخته می شوند که تهیه آن ها به تجهیزات خاصی نیاز دارد. معمولا از این برچسب های امنیتی در بانک ها استفاده می شود. همچنین بر روی کارت های اعتباری نیز چنین برچسب هایی دیده می شود. شرکت ها اغلب از هولوگرام های امنیتی بر روی محصولات خود استفاده می کنند تا بتوانند آن را از جعل و تقلب محافظت کنند. این ها تنها چند مورد از کاربردهای امنیتی هولوگرام ها هستند.


2.استفاده از برچسب هولوگرامی در گواهینامه ها و مدارک پزشکی

مستندسازی رسمی همچون مدارک پزشکی و گواهینامه های مرتبط با آن را می توان با برچسب های هولوگرامی محافظت نمود. افزودن برچسب های هولوگرامی سه بعدی به این اسناد؛ باعث شناسایی آن می شود و از جعل و تقلب محافظت می نماید.


3.استفاده از برچسب هولوگرامی در کارت های عضویت و شناسایی

استفاده ازاین برچسب بر روی کارت شناسایی و کارت های عضویت یکی از روش های پیشرفته برای حفظ و ارتقای امنیت است. از آنجایی که نمی توان هولوگرام را با اسکنر یا دستگاه فتوکپی تکثیر کرد؛ این تکنیک می تواند سازمان ها را مطمئن سازد که سطح بالایی از امنیت وجود دارد. هولوگرام ها را می توان در کارت های مختلف ادغام کرد.


4.کوپن های هدیه و برچسب هولوگرامی

اگر کوپن هدیه ای در برگیرنده برچسب هولوگرامی باشد، شرکت می تواند اعتماد کافی به آن داشته باشد. زمانی که کوپن های زیادی از طرف شرکت توزیع می شود، باید اصل بودن آن تایید گردد. در این شرایط استفاده از برچسب های هولوگرامی بهترین گزینه ی پیش روست. این مورد بهترین و ابداعی ترین روش برای محافظت از کوپن های هدیه است.

برچسب امنیتی روی کوپن ها

5.استفاده از برچسب هولوگرامی بر روی محصولات دارویی

تکنیک های جعل و تقلب پیشرفته باعث شده است صنعت داروسازی به خطر بیفتد. دارو و بسته بندی آن توسط مجرمان دوباره تولید می شود و همین امر می تواند برای مشتریان خطرناک باشد. استفاده از این برچسب ها بر روی بسته های دارو می تواند اعتماد و اطمینان را ایجاد کند. این یک راه هوشمندانه و بسیار مهم برای شناسایی منشا محصولات دارویی است.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.