کاربرد های روزانه هولوگرام ها

در این مقاله می خواهیم به بررسی بخشی از کاربرد هولوگرام ها در زندگی روزانه بپردازیم و اطلاعاتی را در رابطه با انواع هولوگرام ها ارائه دهیم.

  • رهبران جنگی نیز برای دو دهه از آن استفاده کردند، اطلاعات را بر روی صفحه ی شیشه ای منعکس میکردند تا به آن ها در شناسایی مسیر کمک کند. در واقع از روش لمینت شفاف استفاده می کردند.
  • امروزه این عملکرد به مسیر اصلی میرسد. برنامه ی حقیقی استدلالی که اشیا دیجیتالی را به منظره ای که توسط دوربین تبلت و یا تلفن همراه هوشمند شما گرفته شده می افزاید نیز میتواند دانلود شود.اما بیشترین صحبت ها حول ورود غریب الوقوع عینک های استدلالی میچرخند.
  • تکنولوژی چیزی متفاوت از عینک هایی است که نشان دهنده ی وقایع هستند. وقایع حقیقی از صفحه ی کامپیوترهای کوچک استفاده میکنند تا به چشمتان نزدیک آمده و شما را در دنیای کامپیوتری غرق کند.

کاربرد عینک های هولوگرامی

با وقایع استدلالی دنیای واقعی را ببینید، اما با کمی تزئینات دیجیتالی. نخستین عینک های مایکروسافت، هلولنز، حتی از یک صفحه ام استفاده نمی کنند. دستگاه صحنه را پیش چشم شما با انتشار نور مستقیم به شبکیه ی چشمتان تنظیم میکند و اشیا واقعی را به گونه ای جادو میکند که مایکروسافت آن را هولوگرام می نامد.

کاربرد هولوگرام ها تنها خیالات بیهوده نیستند. گیرنده های طرح کینکت مایکروسافت به شما اجازه دستکاری هولوگرام ها را با دست خودتان میدهد. هولوگرام ها میتوانند نسبت به اشیا واقعی عکس العمل نشان دهند. اگر شما یک توپ واقعی را بردارید و آن را به یک میز واقعی شوت کنید، به طور حقیقی بازخواهد گشت.

کاربرد عینک های هولوگرامی

کاربرد هولوگرام در ناسا

تراشه های هولوگرام و کاربردشان ذهن های زیادی را درگیرکرده است. برای مثال ناسا، درحال جلب توجه هاست.

  • در دسامبر سال دوهزار و پانزده نخستین سخت افزار هولوگرام به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد.
  • تبدیل دوربین ها به عینک به این معناست که کارکنان روی زمین با تماشای صفحه ی کامپیوترشان میتوانند آنچه را که فضانوردان میبینند را ببینند.
  • آنچه جدید است این است که اپراتورهای زمینی اکنون میتوانند در خصوص آن تصاویر تفاسیر حقیقی داشته باشند. به نظر میرسد که برای مثال بینایی فضانوردان در مواقع واقعی آن ها را در طول این رویه ی دشوار راهنمایی میکند. بنابراین یک تیر ممکن است پیش چشمانتان، درست زمانی که در حال اتصال به خط هستند پرتاب و در ابتدا به سیم و سپس به نقطه ی ارتباطی متصل میشوند.

تکنولوژی تابش نور

در بازگشت به زمین افراد گرد آمده به گونه ای هستند که گویی این نخستین استفاده ی تکنولوژیکی است. تکنولوژی تابش نور میتوانند فقط اشیا را در مرکز دید شما جادو کند و تصویری که ایجاد میکند نیز کوچک است. تقریبا به اندازه ی تلفن های هوشمند که به اندازه ی طول بازوتان است.

اگر طول یک شئ دیجیتالی کمی بلندتر است فقط میتوانید بخشی از آن را در آن لحظه ببینید. اما پرش های جادویی تکنولوژی که با کاربر روی دستگاه های رقیب با خلق دیدی وسیع تر آغاز شده و در حدود پانصد و چهل میلیون دلار از طرف سرمایه گذارانی مانند گوگل افزایش یافته است.


توسعه دهندگان کاربرد هولوگرام ها

با ارائه طرح های نوین کاربران ، شاید یک سال یا چند سال دیگر انتظار میرود که هولوگرام ها جایگاه اول را در بازارداشته باشند.

توسعه دهندگان بازی های و برنامه ها در سال 2016 به سخت افزارها دست خواهند یافت. در ضمن، میتوانیم طعم واقعی این برنامه را با دانلود آن در تلفن همراه یا تبلتمان حس کنیم. این برنامه میتواند عناصر دیجیتالی را به تصویر دوربین بیفزاید.

برای مثال ترجمه ی گوگل میتواند علایم راهنمایی خارجی را در مقابل چشمانتان به زبان انگلیسی منتقل کند. کمپانی دیزنی در حال کار بر روی نسل جدیدی از کتاب هاست.

برای مثال کودکان با تماشای صفحه ی یک کتاب رنگارنگ قادر به دیدن نقاشی هایشان به صورت سه بعدی هستند.

بروس توماس، محقق دانشگاه جنوب استرالیا میگوید، این برنامه میتواند شکل خرید کردن ما را نیز تغییر دهد. میتوانید به صورت اینترنتی لباسی را پرو کنید. یا در یک سوپر مارکت قفسه ها را در موبایلتان اسکن کنید تا تنها محصولات استرالیایی بدون خشکبار با نمک کم را نشانه دار کند.

کاربردهای بالقوه بسیار گوناگونند، توماس میگوید هیچ برنامه ای وجود نخواهد داشت که همه کس آن را دوست داشته باشد. اما هزاران برنامه در دنیای ما وجود دارد. او میگوید موبایلتان را دوست داشته باشید چرا که بخشی از زندگی شما خواهند شد.


پروژه ی کاربرد هولوگرام ها در ناسا

در هیئت آی.اس.اس تجهیزات برای تحقیقات جدید در حال سواستفاده است. در هیوستن، یک متخصص میتواند دقیقا آنچه را که فضانورد میبیند را ببیند و مشکل را بررسی کند.او در صفحه ی خود روی تصویر زوم کرده و گروهی از اتصالات الکتریکی را که باید ایجاد شوند را علامت میزند.
نقاشی های رنگی کد دار دائما در نگاه فضانوردان به عنوان هولوگرام ظاهر میشوند. فضای سه بعدی فضانوردان در فرآیند هولوگرافیک موجب میشود که او علامت ها را در جهت صحیح ببیند.فرقی نمیکند که چقدر سرش را بچرخاند.

کاربرد هولوگرام در ناسا

واحدهای پردازشگر هولوگرافیک

نوع جدیدی از ورقه ها داده ها را از گیرنده های عینک میگیرند تا هولوگرام هایی بسازند که نسبت به دنیای واقعی واکنش نشان میدهند.

گیرنده ها

گیرنده ها فضای اطراف سر شخص را احاطه میکنند.یک شتاب سنج، گردش نما و مغناطیس سنج حرکات شخص را ثبت میکند.

صدا

گوینده های مغناطیسی فضایی جایی که صدای واقعی از آن جا می آید را نقل میکنند…

اختراع هولوگرام

مقاله زیر را حتما بخوانید:


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.