هولوگرافی های کامپیوتری

پیش زمینه ی گسترده ی seereal در ساخت وگسترش هولوگرافی کامپیوتری و نمایشگرهای سه بعدی طیف سنجی برای محققان تیم seereal عدم انسجام نمایشگرهای سه بعدی را اثبات نمود.
سیستم های ۲×۲بعدی قابلیت انتقال تمامی ابعاد نوری به سیستم های حسی انسان را ندارد. این مسأله درباره ی تمامی نمایشگرها سه بعدی بدون عینک و یا عینک دار صدق می کند.
هم چنین سیستم های سه بعدی فشرده از نمایش مقیاس مناسب تصویر که برای مصرف کنندگان و متخصصان خسته کننده خواهد بود، جلوگیری خواهد کرد. هم چنین این نوع تصاویر سه بعدی خستگی چشم ویا نارضایتی عموم را به دنبال دارد.


بازسازی هولوگرافی های تداخلی در فضای سه بعدی

از زمان ابداع رسمی هولوگرافی در سال ۱۹۶۰ واژه های هولوگرام در برخی موارد به درستی و در برخی دیگر به غلط به کار گرفته شده است. به منظور جلوگیری از هر گونه شک و شبهه در مورد نمایشگرهای سه بعدی هولوگرافی ها باید در معنای حقیقی خود به کار گرفته شوند.

طرح های هولوگرافی کامپیوتری، سیستم ها و نمونه های see real به نمایش عکس بر سطوح صاف و آینه های نیمه شفاف بستگی ندارد. راه کارهای این نمونه اجسام و مجموعه های سه بعدی را در فضای کامپیوتری بازسازی می کند. این تصاویر در نمایشگرهای دو بعدی به آسانی مشاهده نمی شوند.

بازسازی هولوگرافی

بازسازی های هولوگرافی کامپیوتری سه بعدی

با تجزیه ی ناحیه ی سه بعدی و هولوگرام ها به تکه های کوچکتر میزان روشنایی به میزان چشمگیری تسهیل می یابد. در”هولوگرافی کلاسیک”تمامی قسمت هولوگرام با هم در توازن هستند زیرا تمامی قسمت ها در بازسازی سه بعدی با هم ترکیب و نور از تمامی قسمت ها با هم تداخل می یابند. در این مرحله به لیزرهای نوری گران قیمت با طول موج هایی به بزرگی اندازه ی نمایشگرهای فیزیکی نیاز است.


غلبه بر نمایشگرهای فوق تجزیه با هولوگرافی های کلاسیک

در زمان های بسیار دور اولین هولوگرام ها با استفاده از نوارهای آنالوگ فوق تجزیه که بیش از ۵۰۰۰خط در هر میلی متر تجزیه می کرد، ساخته شد. از آنجایی که این گونه نوارها قابلیت فراهم سازی ساختار مناسب را دارند، زاویه ی شکست در آن ها بسیار بزرگ است.

این مسأله در هولوگرام های کلاسیک به زاویه دیدهای عمیق تعبیر می شود. متعاقبا بازسازی سه بعدی در هولوگرام های آنالوگ در قسمت عظیمی از هولوگرام ها مشهود است. اما انتقال این قواعد به تکنولوژی نمایشگرهای دیجیتال به معنای تصاویر نمایشی بسار کوچک با کیفیت بی نهایت است. اگر انجام چنین عملی امکان پذیر باشد این مقیاس برای محدوده ی petaflopنمایشگرهای هولوگرافی بازسازی شده با قدرت تجزیه ی سه بعدی وعمق زیاد مناسب خواهد بود. میزان نور و روشنایی این سیستم ها چالشی دیگر است.

غلبه بر نمایشگر با هولوگرافی

توانمند سازی هسته ای تکنولوژی های هولوگرام سه بعدی

See realطرح های سیستم هولوگرافی کامپیوتری را با تکنولوژی هسته ای نمایشگرهای سه بعدی با کاربردهای متفاوت ترکیب کرده است. این تکنولوژی ها به طور مداوم در ارتباط با آینده ی محصولات نمایشگرها اصلاح می شوند. گزیده ای از راه کارهای تکنولوژی برای پروژه های تولیدی اصلاح و ارتقا یافته اند.


 تجزیه ی هولوگرام های سه بعدی

همان گونه که در بالا اشاره شد see realاطلاعات هولوگرافی بازدیدکنندگان به نمایشگرهای سه بعدی را محدود می کند. با محدودسازی اطلاعات از دید بینندگان محدوده ی نمایشگر فیزیکی، هولوگرام، که نیاز به بازگشایی اطلاعات در قسمت های سه بعدی دارد، نیز محدود می شود.

ممکن است گفته شود see real سبب تجزیه ی هولوگرام ها می شود. در حقیقت هر قسمت سه بعدی در ناحیه ی بسیار کوچکی از هولوگرام بازگشایی می شود. see real از اصطلاح “هولوگرام جانشین”برای هولوگرام های کوچک استفاده می کند.


هولوگرافی کامپیوتری درنمایشگرهای لیزری

برخی از قوانین مرتبط با روشنایی لیزری در قسمت های قبل گفته شد. برای مثال نیاز به روشن سازی هولوگرام ها که از طریق بازسازی سه بعدی با کیفیت امکان پذیر شدند. میزان نور مورد نیاز از طریق منابع لیزری دریافت می شود.

در صورتی که see real تجزیه ی هولوگرام و مجموعه ی آن را در برخی از مناطق از طریق لیزرهای نوری تسهیل کرده است که باعث ارزانی لیزرها شده است ولی این شرایط در برخی مناطق بزرگتر همانند بسته بندی های باریک به میزان نور بیش تری برای روشن سازی هولوگرام ها نیاز است. بنابراین باتلاش های گسترده ی see realطرح نوردهی لیزری از قسمت پشت بر اساس المان های انکساری و نوری کلاسیک تکمیل شده است.

هولوگرافی کامپیوتری

المنت های نوری گسترده ی انکساری 

همان گونه که در بالا اشاره شد المنت های نوری انکساری مناسب نوردهی لیزری هستند و سیستم های با انرژی تولید می کنند. این اجزا برای کوچک ساختن اندازه ی المان های فیزیکی با جایگزینی شیشه های بزرگ با نوارهای فوق باریک کاربردی هستند. see realراهکارهای روشن کردن سیستم ها را همانند سیستم های تصویر برداری گسترش داده است. این راه کارها شامل طرح و اجزای خانواده ی DOE، اجزای نوری هولوگرافی همان گونه که در هولوگرام های نوری حجیم می شوند، است.

بینندگان تمامی مراحل را با دقت و سرعت دنبال می کنند. هدف پنجره ی نمایشی see real قرار دادن بینندگان در لحظه های نامحسوس کامپیوتری است. در نماهای کامپیوتری اطلاعات از فاصله ی چند میلی متری مردمک چشم گذر می کند. بنابراین بیننده با مشاهده ی مداوم صحنه ها چیزی از داده ها را از دست نخواهد داد. نکته ی اساسی در این باب جستجوی بدون وقفه و دنبال کردن صحنه است. بسته به کاربرد این نوع نمایشگرها برای یک کاربر و یا بیش تر مورد استفاده قرار می گیرد.

 المنت های نوری گسترده ی انکساری

یکپارچه سازی تلفیق گرهای پر سرعت

راه کارهای نمایشی سه بعدی خصوصا در برنامه های چند کاربره به اندازه ی قاب بستگی دارد. برای مثال در ابزارهای ال سی دی بهینه سازی مواد ال سی اهمیت دارد.
راه کار این مسأله گسترش سیستم های ال سی دی به تلفیق گرهای لامدا وقاب های بزرگتر بدون از دست دادن اجزای الکترونیکی در ساختارهای ماتریس معمولی است. در قسمت علوم و صنعت تلاش های بسیاری برای گسترش سیستم و مواد ال سی شده است. اما see real به تنهایی موفق به ساخت نرم افزار و سخت افزارهایی در گروه خود شده است.


هولوگرافی کامپیوتری صحنه های سه بعدی در اعماق سه بعدی نامحدود

مجموعه هولوگرام ها و تکنولوژی پنجره های دیداری see realاجزای اصلی نمایش های سه بعدی کامپیوتری رنگی با قدرت تجزیه ی بالا در اعماق نامحدود سه بعدی است.رویکرد کلاسیک در محاسبه ی هولوگرام ها با استفاده از انتقال دهنده ها در هنگام استفاده از مجموعه ی هولوگرام ها موانع محاسباتی به وجود می آورد. حتی به کارگیری قانون مور و یا پردازشگرهای مبدع در مدت زمان طولانی کارایی نخواهند داشت.see real این مساءل را با استفاده از قوانین و الگاریتم آسان با بازدهی فراوان در سخت افزارهای نیمه رسانا حل کرده است.

هولوگرام ها و تکنولوژی پنجره های دیداری

نمایشگرهای سه بعدی و طرح برداری اجزا در سیستم ها و محصولات

See real مجموعه ای از طرح و تولیدات نمایشگرهای اتو طیف سنجی را جمع آوری کرده است. در حالی که این مجموعه از ساخت نمایشگرهای سه بعدی طیف سنجی جلوگیری کرده است دانش تجربی و مهارت در طرح و تکنولوژی اجزا و یکپارچه سازی در کاربردهای بسیاری به درستی تعبیه شده است. این دانش نه تنها سیستم های ارتقا یافته، طرح های مکانیکی و نوری را دربرمی گیرد بلکه در نرم افزار و سخت افزارهای الکترونیکی نیز به کار گرفته می شود.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.