هولوگرام تجاری

اگر مقاله های قبلی ما را در رابطه با برچسب های هولوگرام و سطوح امنیتی متفاوت آن ها مطالعه کرده باشید. همان طور که در مقاله های قبلی ذکر شده، هولوگرام ها از لحاظ امنیتی، دارای سطوح هولوگرام تجاری، نیمه امنیتی و امنیتی هستند.
هولوگرام تجاری که پایین ترین سطح امنیت و هزینه را دارند را می توان با طراحی اختصاصی یا عمومی ارائه کرد. که پیشنهاد می شود اگر امنیت نسبی آن مد نظر است حتما از طراحی اختصاصی با سطح تجاری استفاده شود. چرا که طرح های عمومی صرفا جنبه دکوراتیو خواهند داشت و البته دارای هزینه و زمان تولید بسیار پایین تری هستند.

هولوگرام تجاری

هولوگرام تجاری منطبق با نیاز سند شما

شاید از مهم ترین ویژگی هایی که هولوگرام را از سایر المان های امنیتی جدا کرده است، گیرایی بصری و قابل انطباق بودن آن است. هولوگرام های با برچسب امنیتی وابسته به یک برش، یک رنگ، یک سطح،یک طرح خاص و .. نیستند. نحوه ی الصاق  آن نیز با توجه به نیاز مشتری تعریف می شود.

این انطباق در نحوه ی ارائه محصول به شدت قابل بررسی است. برای مثال در برچسب های سرد هولوگرام، تقریبا هر شکلی که مد نظر باشد قالب ساخته می شود تا شکل مورد نظر ایجاد شود. یا برای الصاق روی کارت های PVC می تواند با استفاده از فویل شفاف سرتا سر کارت توسط دستگاه مخصوص لمینت شود تا اطلاعات زیر هولوگرام قابل خواندن باشد.


نخ های هولوگرافیک امنیتی

در اسکناس ها و چک پول ها نیز به دو صورت استفاده می شود. رایج ترین آن ها نخ های هولوگرافیک امنیتی هستند که تقریبا در تمامی اسکناس ها وجود دارد. که درون کاغذ آن embed می شود. گونه ای دیگر که در اسکناس ها تا کنون استفاده شده است، پنجره های هولوگرافیک است که در که به صورت موضعی درون اسکناس ها قرار می گیرد.

هولوگرام امنیتی

هولوگرام های امنیتی  هات استمپ

در این بین نباید از انواع هولوگرام هات استمپ نیز غافل شویم. این نوع هولوگرام ها از لحاظ الصاق بالاترین سطح امنیت را دارند. چرا که در فرایند الصاق با حرارت و فشار بسیار زیاد روی سطح منتقل می شود و به هیچ وجه امکان جدا سازی آن وجود ندارد. هات استمپ ها به صورت نواری و موضعی قابل استفاده هستند.

انطباق رنگ و طراحی با سند امنیتی و یا بسته بندی از مهم ترین عوامل هولوگرام است که می توان رنگ فویل را در هارمونی و یا تضاد کامل از رنگ های سطح الصاق آن انتخاب کرد. این امر بستگی کامل به سلیقه سفارش دهنده دارد چرا که هولوگرام ها تقریبا در همه رنگ ها تولید می شوند. از نظر طراحی نیز مطابق خواست مشتری عمل می شود. البته نکته مهم، تناسب میزان اطلاعات، سطح امنیتی و اندازه هولوگرام است که باید بین این سه عامل، تعادل مناسبی را برقرار کرد.

چاپ برچسب هولوگرام

مقاله زیر را حتما بخوانید:


ارتقا امنیت هولوگرام

برای بالا بردن امنیت در هولوگرام ها، می توان از آیتم های متفاوتی که تا کنون نام برده شده است، استفاده کرد. آیتم هایی هم چون گیلوش ها، میکرو تکست ها، تصاویر پنهان و … .برچسب امنیتی UV که روی هولوگرام ها اعمال می شود، تنها تحت طیف نوری ماوراء بنفش قابل مشاهده هستند. و طرح یا نوشته ای خاصی را نمایش می دهند.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.