سيستم عامل جاوا كارت JavaCard OS

رويكرد ديگر سيستم عامل هاي كارت هاي هوشمند، پلت فرم باز جاواكارت است. اپليكيشن هاي (اپلت ها) جاوا كارت زير مجموعه زبان برنامه نويسي جاوا هستند و براي استفاده واجرا در كارت هاي هوشمند نوشته شده است. اين تكنولوژي به وسيله Sun Microsystem  و JavaCard Froum  استاندارد شده است.

small-logo

جاوا كارت پلت فرمي امن، قابل تفسر و ترجمه و چند كاريردي (multi-application) را براي كارت هاي هوشمند فراهم مي سازد و تا به امروز كوچك ترين پلت فرم محاسباتي است(همين ويژگي مهم ترين چالش جاوا كارت را هنگام افزايش اپليكيشن ها و به تبع آن كند شدن سيستم را ايجاد مي كند.) استفاده از زبان برنامه نويسي جاوا با هدف اصلي ايجاد منبعي امن و مستقل از سخت افزار صورت گرفت كه از مزايا و برتري هاي زبان جاوا نيز بهره مند است.

زبان برنامه نويسي جاوا يادگيري آسان تري نسبت به ساير زبان هاي برنامه نويسي مثل Cو C++ دارد و كامل تر و پيشرفته تر است كه به همين منظور داراي باگ (اشكال) كمتري است. سطوح دسترسي متعدد براي متد ها و متغير ها با قابليت تفسير در اين زبان تعريف مي شود. در هنگام اجرا مي توان عملكرد را مشاهده كرد و در صورت لزوم فرايند را متوقف كرد. هم چنين داراي سيستم اعلام پيام خطا نيز مي باشد. قابليت خوانش هم زماني عملكرد ها را دارد. تفسير و ترجمه داده توسط پروسسور صورت نمي گيرد و مي تواند از پردازش چندگانه برنامه ها پشتيباني كند. زبان جاوا، زباني Object-Oriented (شئ/هدف گرا) است.

بنابراين ساخت پلت فرم جاوا  تركيبي از زير مجموعه هاي سفارشي و زبان برنامه نويسي جاوا است كه در محيط اجرايي براي گسترش ايده ي پرتابل ساختن كارت هوشمند  در پلت فرم هاي مختلف به صورت امنيتي و مستقل از سخت افزار  ايجاد شد. اين پلت فرم روي كارت هاي هوشمند و ابزار هاي مرجع محدود قابل اجرا است.

201206281251084148

برنامه هايي كه در جاوا نوشته مي شوند روي تمام كارت هاي هوشمند قابل اجرا و كاربردي هستند و داراي Portablity بسيار بالا است. به عبارتي ديگر جاواكارت ها مستقل از پلت فرم هستند و ساختاري غيروابسته به برنامه نويسان ارائه مي دهد كه مي توان در كاربردهاي مختلف استفاده شود.

جاوا كارت مي تواند چند عملكرد و اپليكيشن را به صورت هم زمان و در عين حال مستقل اجرا كند. امنيت بين اپلت ها توسط فايروال برقرار است ولي مي توان با مديريت و امنيت مورد نظر بين چند اپلت در بسته هاي متفاوت ارتباط برقرار كرد.

تكنولوژي جاوا كارت بسياري از مزاياي زبان جاوا كه در بالا ذكر شد را به ارث برده است كه مهم ترين آن شئ/هدف گرا بودن و امنيت آن است.

small-logo

اپلت هاي جاوا را مي توان با ابزار هاي توسعه و گسترش بهبود داد و عملكرد آن ها را در مقاصد مختلف بالاتر برد ولي با بالا رفتن حجم اپليكيشن ها ممكن است قابليت پرتابل كارت كاهش پيدا كند. هم چنين داراي ويژگي post-issuance (پس از صدور) مي باشد. به اين معنا كه پس از توليد و صدور كارت، اپليكيشن هاي روي كارت هاي هوشمند قابليت به روزرساني (update & upgrade) دارند.

زبان جاوا سطح بالاتري نسبت به ديگر زبان هاي برنامه نويسي دارد بنابراين برنامه هاي نوشته شده در اين زبان كوچك تر از سايرين است و متعاقبا اشكال كمتري را ايجاد مي كنند.

 سيستم جاواكارت داراي يك ماشين مجازي است كه به دو بخش تقسيم مي شود؛بخشي از آن بيرون از كارت اجرا مي شود و تنها بخشي از عملكرد آن روي خود كارت اجرا مي شود كه همين حجم وظايف روي كارت را بسيار كم مي كند.

راه های ارتباطی 

آدرس: تهران بلوار میرداماد روبروی بانک مرکزی خیابان آقازاده فر (اطلسی سابق) کوچه نامی پلاک 10 طبقه اول

4-22924203-021

info@hologramiranian.com

درخواست مشاوره

3 + 1 =